ANAMUR'da HAVA 23 Aralık 2009 günü yayınlanan Proğramı sitemizden izleyebilirsiniz.
24.12.2009
TRT-3 GAP TV de 23 Aralık 2009 tarihinde yayınlanan Bu Toprağın Sesi Proğramında işlenen Zir.Yük.Müh. Bünyamin Kozak ve Muz-Der Başkanı Niyazi Sinanoğlu'nun katıldığı proğramı sitemizden izlemek için devam edin.
Anamur Muzu Canlı yayında…
18.12.2009
Anamur Muzu Canlı yayında… Anamur muzu 23 Aralık 2009 Çarşamba günü TRT-3 Televizyonunda canlı yayında işleniyor. Hafta içi her gün sabah saat 08.oo-09.10 saatleri arasında TRT-3 – TRT-GAP televizyon kanalında yayınlanan Bu Toprağın Sesi proğramı, 23 Aralık 2009 Çarşamba günü saat 08.oo den itibaren 70 dakika canlı yayında Anamur Muzunu işleyecek.
Kozak; Muz seraları TARSİM'e giremiyor
14.11.2009
Ziraat Yüksek Mühendisi Bünyamin Kozak, Anamur muz seralarının TARSİM kaspsamına girmediğini söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Meclis üyesi Ziraat Yüksek Mühendisi Bünyamin Kozak, hükümetin TARSİM yasası ile üreticinin içinde bulunduğu zor durumun sorumluluğundan kaçmak istediğini kaydetti.
Yerli Muz GDO'lu değil
13.11.2009
GDO lu ürünlerle ilgili tartışma yerini korurken, İthal muzun yasaklanması gündemde. GDO lu ürünlerle ilgili tartışma hem tv. lerde hem de gazetelerde gündemdeki yerini korurken, İthal muzun kesinlikle yasaklanması gündemde. Böyle bir durumda ise yerli muz üreticilerine yarayacak.
Alanya Muz Üreticileri Birliği, Alanya muzunun tanıtımına katkıda bulunuyor.
10.11.2009
Alanya Muz Üreticileri Birliği, Alanya muzunun tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Alanya Belediyesi ile işbirliği yaparak, kentin muhtelif yerlerinde muz satış noktaları belirledi.
CHP'li Ali Rıza Öztürk'ten, muz önergesi
10.11.2009
CHP'li Ali Rıza Öztürk'ten, İthalatın yerli muz üretimine verdiği zararların önlenmesi İçin Meclis Araştırma Önergesi.. CHP Mersin Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Ali Rıza Öztürk,TBMM Başkanlığına verdiği Araştırma önergesinde, "TBMM; halkın sorunlarını çözmek için vardır. Bu nedenle muz üretiminin, iç tüketimi yetecek düzeye çıkarmak için, muz üreticilerinin ekim-dikim ve üretim, satış ve pazarlama ve muz ithalatındaki sorunların tespiti ve çözümü; ithalatın yerli muz üretimine verdiği zararların önlenmesi, muz üretiminin ve üreticilerin desteklenmesi ve geliştirilmesi için gerekli önlemlerin alınmasına yönelik Anayasamızın ve Meclis iç tüzüğümüzün ilgili maddeleri uyarınca meclis araştırması yapılmasını saygıyla dileriz" dedi..
MUZ-DER’den Öğrencilere Muz Dopingi
24.10.2009
MUZ-DER’den Öğrencilere Muz Dopingi Halit DOLU-Mersin Anamur İlçesinde Anamur Muz Üreticileri Derneği ( MUZ-DER ) önce ki gün Obabaşı ve Güleç Köyü İlköğretim Okulunda yaklaşık 400 öğrenciye öğle yemeğinde 400 parmak muz dağıtarak büyük takdir topladı.MUZ-DER Yönetim Kurulu Üyesi gazeteci Önder Demir’in nezaret ettiği muz dağıtımında, öğrencilere bundan sonra ki yaşamlarında çikita muz değil, yerli Anamur Muzuna sahip çıkmaları gerektiği anlatıldı. Muzun insan sağlığına yaptığı mineral katkılarda öğrencilere yemekten önce anlatıldı.
Sinanoğlu : Muz İthalatı Yerli Üreticiyi Olumsuz Etkiliyor
22.10.2009
Sinanoğlu : Muz İthalatı Yerli Üreticiyi Olumsuz Etkiliyor Anamur Muz Üreticileri Derneği Başkanı Niyazi Sinanoğlu, muz ithalatının yerli üreticiyi zarara uğrattığını söyledi. Sinanoğlu, "Ekvator'dan 18 kiloluk muz kolilerinin, o ülkenin kararı gereğince 6.95 doların altında çıkışı kesinlikle yasak olmasına rağmen Mersin Gümrüğü'ne gelen muz, firma adı değiştirerek 6 dolardan giriş yapıyor. Ticareti kuralına göre yapmayan işadamları nedeniyle hem muz üreticilerimiz zarara uğruyor, hem de ithal muzu düşük fatura ile ülkeye sokan tüccarlar nedeniyle devletin vergi gelirlerinde kayıp meydana geliyor." dedi.
Muz yetiştiriciliğinde tuz zararı ile ilgili araştırma sonuçlandı.
19.09.2009
Muz yetiştiriciliğinde tuz zararı ile ilgili araştırma sonuçlandı. Muz yetiştiriciliğinde kimyasal gübrelerin tuzluluğu ile ilgili bir araştırmada uygulanan kimyasal gübrelerin genellikle tuz zararına neden olduğu, bazı firmaların ürettiği özel ürünlerin tuz değerinin, piyasadaki yaygın kullanılan kimyasal gübrelerden daha düşük olduğu ortaya çıkmıştır. Denemede;
Bakan Çağlayan'a; Muzda Alicengiz oyunları-2
18.09.2009
Bakan Çağlayan'ın yanıtlaması istemiyle... Muz ithalatında dönen alicengiz oyunlarını anlatmaya devam edeceğimi söylemiştim ama bu arada ilk yazıma gösterilen yoğun ilginin beni çok şaşırttığını da belirtmeden geçemeyeceğim. Meğer, bu alengirli oyunlar nedeniyle mağdur olan sadece Dole değilmiş... Alpaş, Forgıda, SYB, Meynar ve Berk Muz da tıpkı Dole gibi ithalattan vazgeçen firmalar arasındaymış... Anlaşılıyor ki yerli muz üreticileri de bu vergi oyunu nedeniyle perişan olmuş durumda. Anamur Muz Üreticileri Derneği, "Bu uyanık ithalatçılar yüzünden Dole bıraktı gitti Türkiye'yi. Peki, biz nereye gidelim?" diyerek dert yanıyorlar mesajlarıyla...
2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:12 Bugün Gelen: 201 Toplam Ziyaretçi: 3312353
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布