ANAMUR'da HAVA Muzculug hindi eyice goleye bindi bilader
01.08.2012
Bilader öndüün iki üç dene muz baccası gezdim. Hepisi cemakan yapmış. 70-80 kilo muz dalı alıllarımış. Cemakanın içinde havalandırması var. Damlama gurmuşlar, bi düümeye basıyon, muzlar gendi başına sulanıyoru. Esgiden engiilemidi a bilader? Dinimiz imanımız gevrerdi vallahı. Cemakan ne gezer o vakıtlarda. Muz açıgda olurudu, gışın gıçımız üç buçug atarıdı vallahı. Bi don olsa, muzlar gabgara yanır, o seneki mahsülü boşver, iki sene muz olmazıdı. Ondaan soona daş mı gevicen, gara gara düşünürdüg naabıcaaz deyi. Az mı teker yagdım muzluglarda o ayaz havalarda. Çii gırılsın da, muz donmasın deyi. Hindi ne gözel cemakanlar. Isıdması da varımış,
Muzdaki gen sayısı, insandakinden fazla
14.07.2012
Fransız genetik uzmanları, muzun atası olarak bilinen ve Asya'da yetiştirilen "Musa acuminata"nın gen haritasını çıkarmayı başardı. Muzda 36 bin 500'den fazla gen olduğunu belirten uzmanlar, bu sayının insan DNA'sındakinden 14 bin fazla olduğunu vurguladı.
Muz Tüketici Desteği Bekliyor
15.05.2012
Muz Tüketici Desteği Bekliyor Geçen yıla göre fiyatındaki artış nedeniyle üreticisini sevindiren muz, ithal ürünle rekabetini artırabilmek için tüketicilerden destek bekliyor.
Muz ithalatında büyük vurgun
02.05.2012
Muz ithalatında büyük vurgun Gümrükler Genel Müdürlüğü muz ithalatı için 9.5 dolarlık referans fiyat belirledi Gümrükler Genel Müdürlüğü muz ithalatı için 9.5 dolarlık referans fiyat belirledi. Vergileme bu fiyat üzerinde yapıldı. Ancak, üç firmaya, 9.5 dolar yerine 8 dolar üzerinde vergi vermeleri sağlandı. Durum ortaya çıkınca sorumlu dört gümrük görevlisi hakkında suç duyurusu yapıldı. Kamunun zararı 100 milyon TL olarak hesaplanıyor. Bakanlık konuyu incelemeye aldı.
İthal muz konteynerinde kokain kaçakçılığı
05.04.2012
Mersin Limanı'nda, Arap ülkelerine gönderilmek üzere hazırlanmış muz konteyneri içerisinde 40 kilogram kokain ele geçirildi. Yakalanan uyuşturucunun yaklaşık piyasa değerinin 4 milyon TL olduğu ifade edildi.
Bişeyi ööle diller durusan olucaa bu - Amat Bilir
04.04.2012
Yeni Alanya Gazetesinden Amat Bilir yine muz üzerine yazmış... Osman Usdeelin Osman'ın otelinin baccasında bi muz aacı var bilader. Engi muz, üç dörd senedir iki gomşuyu biribirine gadmış. Muz da eşşeg muzuumuş. Endee muz aacı, muzunu Fari Yiğid'in otelinin yolunun üsdüne dooru doorurumuş.
Alata'dan Muz Üreticilerine Eğitim Semineri
29.03.2012
Muz Üreticilerine Eğitim Semineri Mersin"in Erdemli ilçesinde muz yetiştiriciliği semineri düzenlendi. Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu ile sektör temsilcileri işbirliğiyle gerçekleştirilen seminere ilçedeki muz yetiştiricileri katıldı.
BOZYAZIDA MUZ ÜRETİCİLERİNDEN MUSTAFA ARI'NIN BAHÇESİNDE İKİZ MUZ DALI
15.03.2012
Bozyazı ilçesinde Mustafa Arı nın serasındaki muz ikiz doğum yaptı.
Ekvador Devlet Başkanı Ziyareti
15.03.2012
Gül, Ekvador Cumhurbaşkanı Rafael Correa Delgado ile başbaşa ve heyetler arası görüşmelerin ardından Çankaya Köşkü'nde ortak basın toplantısı düzenledi.
Fırtına muz üreticilerini vurdu
15.03.2012
Hatay’ın İskenderun ilçesi ve çevre beldelerinde üç günden bu yana etkili olan fırtına seraları yerle bir etti.
2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:30 Bugün Gelen: 1220 Toplam Ziyaretçi: 2525018
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。