ANAMUR'da HAVA Ekvador Devlet Başkanı'ndan Türkiye’ye Muz Ziyareti
06.03.2012
Ekvador Devlet Başkanı'ndan Türkiye’ye Muz Ziyareti Ekvador Devlet Başkanı Rafael Correa, ikili ekonomik ve ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla, 13-17 Mart tarihlerinde Türkiye’yi ziyaret edecek.
Bünyamin Kozak’tan Alanya’da muz üreticilerine konferans..
02.03.2012
Bünyamin Kozak’tan Alanya’da muz üreticilerine konferans.. Muz Yetiştiriciliği Kitabı yazarı Ziraat Yüksek Mühendisi Bünyamin Kozak’tan Alanya’lı Muz Üreticilerine Muz Konferansı verildi.
Arap Baharı Rus Muz şirketini iflas ettirdi
29.02.2012
Arap Baharı Rus şirketi iflas ettirdi Rusya'nın en büyük meyve ihracat şirketi JFC, Arap Baharı nedeni ile Ortadoğu'da yaşanan belirsizliklerin iş kaybına neden olduğunu ve bağlantılarını kaybettiğini gerekçe göstererek iflasını istedi.
Anamur MUZBİR Genel Kurulunu Yaptı
29.02.2012
MUZBİR Genel Kurulunu Yaptı Anamur 146. Muz Üreticileri Birliği 7 Olağan Kongresi’ni Kaplan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Genel Kurula Anamur’dan Belediye Başkanı Mehmet Türe, Ören Belediye Başkanı Aziz Doluoğlu, İlçe Kurum ve Kuruluş Müdürleri, işadamları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, MUZBİR eski ve yeni yöneticileri, Banka Temsilcileri, Basın mensupları, çiftçiler ve vatandaşlar katılırken İl ve Bölge’den de TARSİM Bölge Müdürü irfan Alkan, İl Tarım Müdürü, TEDAŞ Mersin Bölge Müdürü Mehmet Unsu,Yaş Sebze ve Meyve İhracatçılar Sektör Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz, İthalat Müdürleri ve yatırımcılar katıldı. Genel Kurul için oluşturulan Divan’a İlçe Tarım Müdürü Başkanlık ederken Belediye Meclis Üyesi Bünyamin Kozak da divan da yer aldı.
Suriye’de ‘Muz Savaşları’
29.02.2012
Beril Dedeoğlu Geçtiğimiz hafta yaşanan bazı gelişmeler, İsrail-İran-Suriye üçgenindeki gerilimlerin ABD-Rusya-Avrupa ilişkilerini belirlemeye başladığının işaretlerini taşıyordu. Tunus’ta düzenlenen ‘Suriye’nin Dostları’ toplantısında Türkiye, insani yardım faaliyetlerinin artacağını açıkladı, Fransa Suriye’nin varlıklarının dondurulacağını duyurdu; bundan sonraki toplantıların da sırasıyla Türkiye ve Fransa’da olacağı açıklandı. Bu tablo, Suriye konusunda Fransa ile Türkiye’nin aynı tarafta yer aldığını ve Suriye’deki rejimin karşısında yer alan ülkelerin eş başkanları olarak onaylandıklarını gösterdi.
Muza yatırım yapan kazanıyor
04.02.2012
Bu meyvelere yatırım yapan kazanacak Dikim ayı marta sayılı günler kaldı. Birçok meyve grubunda lider olan ya da liderliğe oynayan Türkiye, meyvecilik yatırımında cazip fırsatlar sunuyor.
Anamur ovası buz tuttu
18.01.2012
Yurdun dört bir yanında kar buz ve don kendisini hissettirirken, Mersin’in Anamur İlçesi’nde ova buz ile kaplandı. Muz ve çilek üreticileri, seralardaki mahsullerini dondan korumak için sabah saatlerine kadar seraların içerisindeki fıskiyelerini çalıştırmak zorunda kaldılar. Ziraat mühendisleri, 4 derecenin altındaki sıcaklığın muz ve çileğe ciddi zarar verebileceğini söylerken, bir haftalık yağışın ardından Anamur ovası dün deyim yerindeyse buz tuttu. Göletlerin üzerindeki buz tabakaları daha çok kristal şeklinde kendisini gösterdi
Yeni Alanya Gazetesinde Amat Bilir muzda don konusunu yazdı
18.01.2012
http://www.yenialanya.com/muzu-kokeni---dondurmayalim-makale,2561.html
Fırtına değil TARSİM vurdu"
12.01.2012
Fırtına değil TARSİM vurdu" Anamur'da hortum ve fırtına nedeniyle muz seraları zarar gören üreticiler, Tarım Sigortaları Havuzu'nun (TARSİM) ağır şartları nedeniyle doğal afetlere karşı seralarını sigortalatamadıklarını ileri sürerek TARSİM'e tepki gösterdi.
Anamur İlçesinde meydana gelen hortum, muz seralarını vurdu.
09.01.2012
İki gündür etkisini gösteren şiddetli yağışların ardından Anamur’un Fatih Mahallesinde denizden yükselen hortum, geçtiği yerlerdeki muz seralarını yerle bir etti.
2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:24 Bugün Gelen: 1262 Toplam Ziyaretçi: 2525060
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。