ANAMUR'da HAVA Tam 20 sandıg muzun parası üfüleniverdi
23.09.2011
Ayı durub durukana "Bu sene daada armud çog olucag" demiş. "Neci, nerden biliyon?" demişler. Ayı "Canım ööle isdeyoru" demiş. Bilader banööre de bu sene muz gıyamed gibi olucag endee Alanya'da. Her dal en aşşa 70 kilo çekiceg. Bi de memlekete cavırların çikita muzu girmeeceg. Muzcu, muzun kilosunu 2,5 milyon banguvuddan satıcag, cebi bi para görüceg. Noolucag endee iş bildiim yog. Hale 20 sandıg muz verdim, para almaya geddim, aldıvım parayı daadıverdim iki yana, bi de borclu galdım.
Kola yerine ayran, cips yerine muz var
21.09.2011
Kola yerine ayran, cips yerine muz var Okullarda ilk ders zili dün çaldı... MEB'in kantinlerdeki gazlı-kolalı içecek ve cips yasağı, beslenme çantalarını elleriyle hazırlayan velileri memnun etti, kantincilerin ise kuralları çiğnemeye niyeti yok.
TARSİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
14.09.2011
TARSİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE İSTANBUL Muz üreticileri olarak her yıl mili ekonomiye yaklaşık 400 milyon tl kazandırmaktayız. Bu üretimi bölgemiz şartlarına göre geliştirilmiş, 70 cm aralıklı demir ızgaralar ile desteklenmiş plastik örtüleri tutan özel muz seralarında gerçekleştirmekteyiz. Bu nedenle 36 aylık plastik örtüler yıpranmamakta ve 5-6 yıl rahatlıkla görevini yerine getirmektedir. Bu değerleri doğal afetlere karşı sigortalamak istiyoruz.
Anamur Muz Üreticileri Birliği atakta...
09.09.2011
Anamur Muz Üreticileri Birliği yeni yönetimiyle çalışmalarını artarak sürdürüyor. Anamur Muz Üreticileri Birliği bir süre önce yapılan genel kurul sonrası oluşturulan Mehmet Güzel, Ahmet Türkay, İbrahim Türkay, Şeref Ünlü, Sıtkı Balşen, Adem Çevik, Baki Öncel den oluşan yeni yönetimi ve Mustafa Kaya ve Ufuk Arıcı’dan oluşan Denetim Kurulu ile çalışmalarını artarak sürdürüyor.
MUZCUYA 'BLAIR' DOPİNGİ
09.09.2011
MUZCUYA 'BLAIR' DOPİNGİ EKİM ayında Bilgi Üniversitesi’nde konuşma yapmak üzere İstanbul’a gelecek olan İngiltere eski Başbakanı Tony Blair'in kulise muz istediği bilgisine ulaşan Alanya Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Hüseyin Güney, Blair'e Alanya muzu yedirmek için AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu ile temasa geçtiklerini söyledi
‘Migros olarak Alanya muzundan memnunuz’
09.09.2011
‘Migros olarak Alanya muzundan memnunuz’ ALANYA Muz Üreticileri Birliği’nin (MUZBİR) organize ettiği Avrupa Türkiye Muz Bağlantısı Projesi kapsamında yapılan Muz Üretim, Olgunlaştırma ve Pazarlama Konularında Türkiye ve Kanarya Adaları'nın Karşılaştırılması konulu programa dün de Grand Okan Otel’de devam edildi.
Avrupa-Türkiye Muz Bağlantısı" Projesi toplantısı yapılıyor
06.09.2011
Avrupa-Türkiye Muz Bağlantısı" Projesi Alanya Muz Üreticileri Birliği'nin yürütmekte olduğu "Avrupa-Türkiye Muz Bağlantısı" projesinin yabancı ortaklarının temsilcileri, yarın başlayacak seminere katılmak üzere Antalya'nın Alanya ilçesine geldi.
Doların artışı muza yaradı
20.08.2011
Önder DEMİR-Son günlerde değeri sürekli artış gösteren altın ve dolar muz üreticisine yaradı. Amerikan ekonomisinde yaşanan olumsuz gelişmeler sonucu kredi derecelendirme kuruluşu Fickt tarafından notunun düşmesi ile başlayan olumsuz havaya EURO Bölgesinden gelen olumsuz hava da eklenince piyasaların bu gelişmelerden olumsuz şekilde etkilenmesi sonucu hızla artış gösteren altın ve Dolar muz üreticilerinin morallerini yükseltti.
Bizim muzcuları gene melediyollar
20.08.2011
Bizim muzcuları gene melediyollar Amat Bilir Bilader esgiden Alanya'da muzluglar dağın yamaçlarında olurudu. Ondan dolayı, ollardakı tarlaları gıymadlı oğlan çocuglarına verilleridi. Oğlanlar muz ağası olur, keyfine bakar, gız çocugları da, denizin kenarındakı otun zor biddiği, sazlıg, çamır çalpag tarlalarda malaglarını sarkıdırlarıdı.
Aşk bir muz kabuğu gibidir
18.08.2011
Üzerine bastın mı hayatın kayar
2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:11 Bugün Gelen: 198 Toplam Ziyaretçi: 3277736
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布