ANAMUR'da HAVA Beyne benzeyen ceviz beyni geliştiriyor, e o zaman muz?
18.08.2011
insanların organlarına benzeyen meyve ve sebzelerin, benzediği organı geliştirdiği teorisine gönülden inanan pek çok insan var.
Murat Özarı; Muz için sarı kaplı uyku ilacı diyorlar
16.08.2011
Muz için sarı kaplı uyku ilacı diyorlar. Ben denedim, mışıl mışıl uyudum...
İthal muzla geçen 27 yıl
13.08.2011
3 Ağustos 1984'te çıkarılan kararnameden sonra ithal edilen Çikita muzla tanıştığımızdan beri yerli muza ilgi kalmadı. Olgunlaştığını gösteren beneklerini kusur olarak görüp, tarım ilaçlarıyla kusursuz hale getirilen muzları tercih ediyoruz Televizyonun bulunması bir tür 'milat' sayıldığına göre, milattan önce ben çocukken, yani dünyada olup bitenleri ancak radyodan öğrendiğimiz 'çok eski' dönemlerde Tarihten Bir Yaprak adlı bir radyo programı vardı.
Ağustos ayı muz bülteni yayınlandı
13.08.2011
Ağustos ayı muz bülteni yayınlandı.
Güney: Muz deyince akla Alanya gelmeli
27.07.2011
Güney: Muz deyince akla Alanya gelmeli AB Bakanı Egemen Bağış ve AKPM Başkanı Çavuşoğlu'nun da katıldığı 'Avrupa - Türkiye Muz Bağlantısı Projesi'nin tanıtım toplantısını değerlendiren AK Parti İlçe ve Muz-Bir Başkanı Hüseyin Güney, muzda Alanya adının ön plana çıkacağını söyledi.
Muz üreticisi fiyattan memnun
26.07.2011
Muz üreticisi fiyattan memnun25 Temmuz 2011Türkiye'nin yıllık toplam muz üretiminin yüzde 50'den fazlasının üretildiği Mersin'in Anamur ilçesinde, hasat sezonunu kilogramı ortalama 1,40 TL'den tamamlayan üretici, fiyatların istikrarlı gitmesinin mutluluğunu yaşadı.Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Niyazi Sinanoğlu, ilçede yaklaşık 18 bin dekar alanda yıllık ortalama 120 bin ton civarında muz üretimi yapıldığını söyledi.
MUZBİR Başkanı Güney: Muzu Türkiye markası yapacağız
26.07.2011
MUZBİR Başkanı Güney: Muzu Türkiye markası yapacağız ANTALYA (CİHAN)- Turizm daha çok geliştiği için muzun arka planda kaldığını belirten Alanya Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Hüseyin Güney, turizm ile birlikte muzu Türkiye markası yapmaya çalışacaklarını söyledi ANTALYA (CİHAN)- Turizm daha çok geliştiği için muzun arka planda kaldığını belirten Alanya Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Hüseyin Güney, turizm ile birlikte muzu Türkiye markası yapmaya çalışacaklarını söyledi.
SİZİN MUZ'UNUZ TESETTÜRLÜ BİZİMKİSİ AÇIK...
25.07.2011
SİZİN MUZ'UNUZ TESETTÜRLÜ BİZİMKİSİ AÇIK... Alanya'da yapılan ve Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ile Avrupa birliği parlamenterler meclisi başkanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katıldığı AB ve Yerli muz konulu toplantıya katıldım... Çok önemli bir toplantıydı...
Muz’a Fiyatları Dünya'da da arttı.
10.06.2011
Yasi Kasırgası nedeni ile zaten el yakan muz fiyatları, Queensland’ın Atherton Bölgesi’ndeki soğuklar nedeni ile daha da artma eğiliminde
Çikita muz öldürür!
10.06.2011
Çikita muz öldürür! Latin Amerika ülkelerindeki kanlı faaliyetleriyle bilinen Çikita şirketine, Kolombiya'daki paramiliter güçleri finanse ettiği için 4 bin Kolombiyalı tarafından açılan davada ABD mahkemesi, şirketin temyiz başvurusunu reddetti. Şirket, milyonlarca dolar tazminat ödemeye doğru ilerliyor.
2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:29 Bugün Gelen: 1287 Toplam Ziyaretçi: 2525085
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。