ANAMUR'da HAVA   Arap Baharı Rus Muz şirketini iflas ettirdi
29.02.2012
Arap Baharı Rus şirketi iflas ettirdi Rusya'nın en büyük meyve ihracat şirketi JFC, Arap Baharı nedeni ile Ortadoğu'da yaşanan belirsizliklerin iş kaybına neden olduğunu ve bağlantılarını kaybettiğini gerekçe göstererek iflasını istedi.

Arap Baharı Rus şirketi iflas ettirdi

24.02.2012 - 09:38
Rusya'nın en büyük meyve ihracat şirketi JFC, Arap Baharı nedeni ile Ortadoğu'da yaşanan belirsizliklerin iş kaybına neden olduğunu ve bağlantılarını kaybettiğini gerekçe göstererek iflasını istedi.

Şirketten yapılan açıklamada, iflasın gerekçesi olarak Ortadoğu'da gerçekleşen "Arap Baharı" gösterildi. Şirketin ihracatının yaklaşık yüzde 30'unun Ortadoğu ülkelerine yapıldığı belirtilen açıklamada, "Devrimlerin bölgede neden olduğu istikrarsızlık, bölgeden meyve ithalatının kesilmesine neden oldu. Üreticilerle ilişkilerimiz koptu ve borçlarımızı da tahsil edemiyoruz." denildi.

"JFC" şirketi genel müdürü Andrey Afanasyev ise yaptığı basın toplantısında, "İflas başvurusu sadece alacaklılardan korunmak için seçilmiş bir yol. Ortada kritik bir durum yok. Bu durumun Rus pazarına kötü şekilde yansıyacağını kimse düşünmesin. Bir kaç ay içinde şirket eski haline gelecek ve biz de iflas başvurumuzu geri çekeceğiz. Şu anda şirket faaliyetlerine devam etmek için gerekli kaynağa sahip ve eskisi gibi Rusya pazarındaki liderliğini devam ettirmeyi planlıyor." şeklinde konuştu.

1994 yılında St. Petersburg'da kurulan "JFC" şirketi her yıl yaklaşık 600 bin ton meyve pazarlıyor. Ekvador ve Costa-Rica'da yaklaşık 3 bin hektar muz bahçesine sahip olan grup, muz piyasasında Rusya'da yaklaşık yüzde 40'lık bir paya sahip. Şirket geçen yıl Rusya'ya yaklaşık 1 milyar dolarlık muz ithalatı gerçekleştirdi.

(CİHAN)

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:11 Bugün Gelen: 24 Toplam Ziyaretçi: 2419852
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。