ANAMUR'da HAVA   Bnyamin Kozak’tan Alanya’da muz reticilerine konferans..
02.03.2012
Bnyamin Kozak’tan Alanya’da muz reticilerine konferans.. Muz Yetitiricilii Kitab yazar Ziraat Yksek Mhendisi Bnyamin Kozak’tan Alanya’l Muz reticilerine Muz Konferans verildi.

Alanya lçe Gda Tarm ve Hayvanclk Müdürlüü, Muz Üreticileri Birlii ve Mahmutlar Belediyesi tarafndan organize edilen, Alanya’l muz üreticilerinin katld konferans 29 ubat 2012 tarihinde saat 14.00 de Mahmutlar Belediyesi Düün Salonunda yapld. 100’ü akn muz üreticisinin katld toplantya ayrca Alanya lçe Tarm Müdürü Umut Olgun, Alanya Ziraat Odas Bakan Turgut Musluolu, Alanya Muz-Bir 2. bakan Mehmet Kural, Mahmutlar Belediye Bakan Ali Çelik, Tropik Dede Ziya Görgün, Alanya’da görev yapan Tarm danman Ziraat Mühendisleri katld.

Konferansta ‘Muz yetitiriciliinde pratik uygulamalar, gübreleme, Hastalk ve Zararllar, Sulama, bakm ve onarmla ilgili temel bilgiler aktarld.
Bünyamin Kozak, yeni uygulanan teknikler, biyolojik ve organik gübreler ve yeni çeitlerle Kanarya Adalarnda ulalan dekara 10 ton verimi 13 tonlara ulaarak çoktan geçtiklerini belirtti. Kozak; ancak bu verimin Kanarya adalarnda olduu gibi ortalama verim deil ulalan en yüksek verim olduunu da ekledi.
lçe Müdürü Umut Olgun, üreticilere yönelik bilgilendirme konferanslarnn devam edeceini ve katlmn bu kadar güzel olduundan memnun olduunu söyledi.
Alanya Ziraat Odas Bakan Turgut Musluolu ise son yaanan hortum ve dolu zararlarna dikkat çekerek zararn 2 milyon tl ye ulatn söyledi.

 


 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzman - Danman- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyar: Yaynlanan haber ve yazlarn (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm haklar Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yaznn veya haberin tamam özel izin alnmadan kullanlamaz.
Ancak alntlanan yaz veya haberin bir bölümü, alntlanan habere aktif link verilerek kullanlabilir.

...

 


 

SERA SGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | letiim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyareti:19 Bugn Gelen: 68 Toplam Ziyareti: 2663802
Cosplay Costumes for Sale - FineCosplay