ANAMUR'da HAVA   Fırtına muz üreticilerini vurdu
15.03.2012
Hatay’ın İskenderun ilçesi ve çevre beldelerinde üç günden bu yana etkili olan fırtına seraları yerle bir etti.

Üçgüllük Belediye Başkan Vekili Naim Deniz, “Beldemizde yaşayan halkımızın geçim kaynağı çiftçilik ve sera üreticiliğidir. Beldemizde yaşanan son yılların en etkili fırtınası çiftçilerimizi perişan etti. Özellikle muz yetiştiriciliği yapan vatandaşlarımızın seraları fırtınaya dayanamayarak yerle bir oldu. Bu çiftçilerimizin zararlarının karşılanması için yetkililerin bir an önce harekete geçmesini bekliyoruz.” dedi.

Üçgüllük beldesinde 120 bin TL kredi çekerek muz üretimi için sera yeri kurduklarını söyleyen Çiğdem Genç ise “Tüm umutlarımızı bu seraya bağlamıştık. Henüz borcunu ödeyemeden seramız yerle bir oldu ve ortada kaldık. Çok zor durumdayız, yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz." diye konuştu.

Muz üreticiliği yapan Süleyman Ayda, fırtına yüzünden sera çadırının parçalandığını ve muzlarında parçalanarak kullanılamaz hale geldiğini belirterek, “Fırtınada gerek seramız gerekse bin bir zahmetle yetiştirmeye çalıştığımız muz ağaçlarımız parçalandı. Hasarımız çok büyük yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

Kaynak: http://www.samanyoluhaber.com/gundem/Firtina-muz-ureticilerini-vurdu/740013/#ixzz1pDKNoboh

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:10 Bugün Gelen: 231 Toplam Ziyaretçi: 3312383
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布