ANAMUR'da HAVA   Frtna muz reticilerini vurdu
15.03.2012
Hatay’n skenderun ilesi ve evre beldelerinde gnden bu yana etkili olan frtna seralar yerle bir etti.

Üçgüllük Belediye Bakan Vekili Naim Deniz, “Beldemizde yaayan halkmzn geçim kayna çiftçilik ve sera üreticiliidir. Beldemizde yaanan son yllarn en etkili frtnas çiftçilerimizi perian etti. Özellikle muz yetitiricilii yapan vatandalarmzn seralar frtnaya dayanamayarak yerle bir oldu. Bu çiftçilerimizin zararlarnn karlanmas için yetkililerin bir an önce harekete geçmesini bekliyoruz.” dedi.

Üçgüllük beldesinde 120 bin TL kredi çekerek muz üretimi için sera yeri kurduklarn söyleyen Çidem Genç ise “Tüm umutlarmz bu seraya balamtk. Henüz borcunu ödeyemeden seramz yerle bir oldu ve ortada kaldk. Çok zor durumdayz, yetkililerden bu konuda yardm bekliyoruz." diye konutu.

Muz üreticilii yapan Süleyman Ayda, frtna yüzünden sera çadrnn parçalandn ve muzlarnda parçalanarak kullanlamaz hale geldiini belirterek, “Frtnada gerek seramz gerekse bin bir zahmetle yetitirmeye çaltmz muz aaçlarmz parçaland. Hasarmz çok büyük yetkililerden bu konuda yardm bekliyoruz.” ifadesini kulland.

Kaynak: http://www.samanyoluhaber.com/gundem/Firtina-muz-ureticilerini-vurdu/740013/#ixzz1pDKNoboh


 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzman - Danman- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyar: Yaynlanan haber ve yazlarn (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm haklar Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yaznn veya haberin tamam özel izin alnmadan kullanlamaz.
Ancak alntlanan yaz veya haberin bir bölümü, alntlanan habere aktif link verilerek kullanlabilir.

...

 


 

SERA SGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | letiim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyareti:2 Bugn Gelen: 1766 Toplam Ziyareti: 3146713
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布