ANAMUR'da HAVA   Alata'dan Muz Üreticilerine Eğitim Semineri
29.03.2012
Muz Üreticilerine Eğitim Semineri Mersin"in Erdemli ilçesinde muz yetiştiriciliği semineri düzenlendi. Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu ile sektör temsilcileri işbirliğiyle gerçekleştirilen seminere ilçedeki muz yetiştiricileri katıldı.
Muz Üreticilerine Eğitim Semineri
Mersin"in Erdemli ilçesinde muz yetiştiriciliği semineri düzenlendi. Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu ile sektör temsilcileri işbirliğiyle gerçekleştirilen seminere ilçedeki muz yetiştiricileri katıldı.
 
Mersin’in Erdemli ilçesinde muz yetiştiriciliği semineri düzenlendi. Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu ile sektör temsilcileri işbirliğiyle gerçekleştirilen seminere ilçedeki muz yetiştiricileri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürü Dr. Davut Keleş, doğru ve bilinçli üretimin önemine değinerek, “Her sektörde olduğu gibi tarım ürünlerinde de rekabet hız kazanmıştır. Bu rekabetin yanında gıda güvenliği de gün geçtikçe daha fazla önem arz etmektedir. Bu iki nedenden dolayısıyla doğru ve bilinçli üretim yapılması adına eğitim kaçınılmaz olmaktadır” dedi.

Kurum olarak üreticiye yüksek performanslı muz fidesi verir hale gelmeyi hedeflediklerini de ifade eden Dr. Keleş, “Islah çalışmaları sırasında bizim üstün performansını gördüğümüz genotipler var. O genotiplerin çiftçilerimize de ulaşabilmesi için, yine laboratuarlarımızda çoğaltılması gerekiyor. Bunun içinde başka bir ekibimiz çalışma yürütüyor” diye konuştu.

Toplantı da genel muz yetiştiriciliği ve sera tasarımı konusunda Ziraat Yüksek Mühendisleri Hasan Pınar ve Cengiz Türkay, muzda nematod zararı ve muzda kök hastalıkları konularında ise Dr. Adem Özarslandan ile Dr. Serap Toker Demiray üreticilere bilgiler aktardı.

Üreticileri merak ettikleri konularda ise Yrd. Doç. Dr. Mustafa Akıllı aydınlattı.

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:9 Bugün Gelen: 1199 Toplam Ziyaretçi: 2524997
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。