ANAMUR'da HAVA   Bieyi le diller durusan olucaa bu - Amat Bilir
04.04.2012
Yeni Alanya Gazetesinden Amat Bilir yine muz zerine yazm... Osman Usdeelin Osman'n otelinin baccasnda bi muz aac var bilader. Engi muz, drd senedir iki gomuyu biribirine gadm. Muz da eeg muzuumu. Endee muz aac, muzunu Fari Yiid'in otelinin yolunun sdne dooru doorurumu.
Bieyi ööle diller durusan olucaa bu
 
Amat Bilir
Osman Usdeelin Osman'n otelinin baccasnda bi muz aac var bilader. Engi muz, üç dörd senedir iki gomuyu biribirine gadm. Muz da eeg muzuumu. Endee muz aac, muzunu Fari Yiid'in otelinin yolunun üsdüne dooru doorurumu. Eeg muzu günei, Hac Çav'n Fari'nin o tarafdan gördüünden, günebakan çiçee gibi o tarafa dönüveririmi. Faari Yiid de her sene Osman Usdeelin Osman Ertunç'a "Endee muz benim yolun üsdüne dooru geliveri, endene ortag olucaz" derimi. Osman da "A bilader, muz benim baccada, gövresini ben veririn, benim suyulan sulanr, senile neci ortag olucaz, sana bi barmag muz bile vermem" derimi. Fari Yiid de, "Endee muz benim yolumun üsdüne dooru meyva veriyoru. Endeende benim haggm var" derimi. Velasl kelam bu ikisi senelerdir engile çekiillerimi. Ellelem, Faari endee ii bi abugada danm. Abugat "sdersen keif isdeyelim" demi. Emme lekin Hacçavlarn Faari, "Harc mesarifini gurtarmaz. Atdn da gurbaay ürküdmez" deyi bi boy düünürümü. Osman Ertunç da endee ii Angara'da tand, baya galpl bi abugata danm. Abugad "Muz aac da, meyvas da senin" demi. Osman, Faari'ye "Bilader, ben muz muz heç biey vermen" derimi. 
Bunlar bööle çekiirkene, öndüün biri muzu kesib gedmesin mi? Velasl kelam, dilleye dilleye muzu çaldrmlar. Hindi ikisi de gilig yudmu bozalag gibi düünüllerimi. Hindi burdan Alanya Muzcularnn reyisi Hüseen Güney'e sesdeniyom. Fari Yiid'ile Osman Ertunc'a birer dal yelli muzu yolla da, aazlarnn dadla bi muz yesinler.  
Benden böönlüg bu gadar. Hadi galn saalcaala.

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzman - Danman- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyar: Yaynlanan haber ve yazlarn (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm haklar Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yaznn veya haberin tamam özel izin alnmadan kullanlamaz.
Ancak alntlanan yaz veya haberin bir bölümü, alntlanan habere aktif link verilerek kullanlabilir.

...

 


 

SERA SGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | letiim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyareti:4 Bugn Gelen: 1769 Toplam Ziyareti: 3146716
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布