ANAMUR'da HAVA   Yarışma programı muz fiyatını yükseltti
07.09.2012
Yarışma programı muz fiyatını yükseltti 06 Eylül 2012 Perşembe 17:01 Son Güncelleme: 09:25 MUZBİR Başkanı Güzel: "Özel bir televizyon kanalında muz kabuğu ile yapılan yarışmanın ardından Anamur muzunun fiyatı 40 kuruş arttı"


MERSİN - Anamur Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Mehmet Güzel, özel bir televizyon kanalında muz kabuğu ile yapılan yarışmanın ardından Anamur muzunun fiyatının 40 kuruş arttığını bildirdi.
Güzel,  yerli muzun kalitesini anlatabilmek için tanıtımın önemli bir araç olduğunu söyledi.
Bu doğrultuda özel bir televizyon kanalında yayınlanan "Ben bilmem eşim bilir" adlı yarışma programıyla işbirliği yaptıklarını ifade eden Güzel, "Yarışmacıların, stüdyodaki konuklara ikram edilen muzun kabukları üzerinde yüksek topuklu ayakkabı ile yürümeye çalışması Anamur muzunun tanıtımına katkı sundu. Sunucunun da Anamur muzunun lezzeti ve kalitesiyle ilgili verdiği bilgiler milyonlarca kişiye ulaştı" dedi.
Programın ardından telefon ve e-posta aldıklarını ifade eden Güzel, "Bize ulaşanlar, Anamur muzunun hangi alışveriş merkezlerinde satıldığını sordular. Biz de satış yapılan yerler ile ilgili bilgi verdik" diye konuştu.
Son günlerde bu tanıtımın da etkisiyle fiyatta yükselme olduğunu vurgulayan Güzel, şunları kaydetti:
"Seralarda yetiştirilen muzun kilosu 1.20 TL'den 1.60 TL'ye kadar yükseldi. Bu yükseliş üreticileri memnun etti. Tanıtımı sürdürerek fiyat istikrarı yakalamak istiyoruz. Ayrıca yıllık üretimimizi de Türkiye'nin ihtiyacını karşılayacak seviye getirmek için yoğun çaba sarf ediyoruz."

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:12 Bugün Gelen: 720 Toplam Ziyaretçi: 3239001
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布