ANAMUR'da HAVA   'Muz fiyetli' deyenlere
14.09.2013
Bilader, Allah'ın işine garışılmaz da, yaamır ıcıg gecirgedi. Orteer bildiin yanıyoru. Benim evin üssakasında bi bacca var. Baccada birki ilimon aacılan portakal aacı var. Endee aaçlar hindi bildiin boyunlarını bügdüler, yaamır begleller. Esgiden Dimçayı'la sulanırlarıdı. Endeere ganaldan su gelirdi. Apartuman tirkelenmeye başlayınsıra ganalları da yıgdılar atıverdiler.

 Hindi endeerlere Dimçayı suyu da gelmeeverdi. Dee esgiden millet baccasını hafdada bi sularıdı. Kökenler, ilimonlar, portakallar, muşmalalar sulanırdı. Endeerlerde muz baccaları da varıdı. Zıbıg gibi muz olurdu. Evel zaten muzu hafdada bi sulamazsan emzigden düşüverir. Deecem muz gunnayamaz. Gunnasa da muzun barmagları çakalı buynuzu gibi oluverir, emeglerin maldanda currug olur. Muz yetişdirenlere Allah ecir sabır versin. Tavasını açıcan. Davar gövresini sericen. Samra gövreyi ayrı vericen. Vay bobam vay. İrezillig. Onun uçun 'Muz fiyetli' deyenlere pekidi pekidiveresim gelir. Bi de endeeni ekene dikene sorun bakaan. Töbeler olsun harcı mesarifini gorumayoru. Ben bile muzu sökücem emme "Amat bobasından galan baccayı söndürdü" deecegler deyi sökmeeyom. Dokuz ebe billenmiş de, dooran çegmiş sancıyı deller. İşdacıkana endee Eylül'ü de devire soldug emme lekin dımla yaamır yog. Ben bi boy dova ediyom, hava hööle gözelce bi yaasa, aaçlar bayram etse, orteer ıcıg serinlese. Toz toprag bi aksa.
Benden böönlüg bu gadar. Hadi galın saalıcaala.


 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:19 Bugün Gelen: 247 Toplam Ziyaretçi: 2487968
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。