ANAMUR'da HAVA   Antalya’nn Alanya ilesinde iddetli yamur sonras oluan hortum ve frtna nedeniyle muz bahelerinde hasar olutu.
05.10.2013
Antalya’nn Alanya ilesinde iddetli yamur sonras oluan hortum ve frtna nedeniyle muz bahelerinde hasar olutu. Alanya’nn Mahmutlar, Kestel beldeleri ile Yaylal kynde etkili olan iddetli ya sonras oluan hortum ve frtna nedeniyle yaklak 35 reticiye ait 250 dekar muz bahesinde zarar meydana geldi.

Antalya’nn Alanya ilçesinde iddetli yamur sonras oluan hortum ve frtna nedeniyle muz bahçelerinde hasar olutu.

Alanya’nn Mahmutlar, Kestel beldeleri ile Yaylal köyünde etkili olan iddetli ya sonras oluan hortum ve frtna nedeniyle yaklak 35 üreticiye ait 250 dekar muz bahçesinde zarar meydana geldi. lçe Gda Tarm ve Hayvanclk Müdürlüü'nden alnan bilgiye göre Mahmutlar'da 5, Kestel'de 20, Yaylal köyünde 10 olmak üzere toplam 35 muz üreticisi hortum, frtna ve ar yamur nedeniyle zarar gördü. lçe Gda Tarm ve Hayvanclk Müdürlüü ekiplerinin bölgede yapt incelemelerde yaklak 250 dekar muz bahçesinin zarar gördüü örenildi. Hortum ve frtnadan 2.5 dekar sera alannn da zarar gördüü bildirildi.

Muz üreticilerden Mustafa Ylmaz, gece çkan frtnayla uyandklarn belirterek, "iddetli yamur ve frtna nedeniyle dar çkamadk. Sabah baktmzda da zarar ortaya çkt. Devletimiz inallah üreticilere yardmc olacak" dedi.

Kaynak: IHA

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzman - Danman- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyar: Yaynlanan haber ve yazlarn (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm haklar Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yaznn veya haberin tamam özel izin alnmadan kullanlamaz.
Ancak alntlanan yaz veya haberin bir bölümü, alntlanan habere aktif link verilerek kullanlabilir.

...

 


 

SERA SGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | letiim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyareti:5 Bugn Gelen: 195 Toplam Ziyareti: 3178312
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布