ANAMUR'da HAVA   thal muzdan zehirli rmcek kt
05.11.2013
Gney Londra'da bir ailenin evini marketten aldklar muzun ierisinden, Guinness Dnya Rekorlar'na geen zehirli rmcekler kt.

Güney Londra'da bir ailenin evini marketten aldklar muzun içerisinden, Guinness Dünya Rekorlar'na geçen zehirli örümcekler çkt.

Evin annesi Consi Taylor, eve yakn bir marketten ald muzu yerken üzerindeki küçük siyah noktalar fark etti. Independent gazetesinin haberine göre, ilk önce noktalarn küf olduunu düünen Taylor, daha sonra meyvenin etrafn saran örümcek an ve yere dümeye balayan örümcekleri fark etti. Gördükleri karsnda dehete düen Taylor, muzun fotorafn çekerek incelenmesini istedi. nceleme sonucunda Guinness Dünya Rekorlar'nda en zehirli örümcek olarak snflandrlan Brezilya'ya özgür bir tür olduu ortaya çkt. Genellikle Güney Amerika'da muz aaçlarnda yaayan örümcek 'muz örümcei' olarak da biliniyor. Örümcek zehriyle 2 saat için bir kiiyi öldürebiliyor. Uzmanlar, Taylor ailesine derhal evlerini terk etmelerini tavsiye ederek evde ilaçlama çalmas balatt. Büyük bir tehlike atlatan aile üç yandaki oullar Benjamin ve üç aylk kzlar Annabelle ile birlikte, ilaçlama sonlanana kadar 3 gününü bir otelde geçirdi. (Ntv)

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzman - Danman- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyar: Yaynlanan haber ve yazlarn (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm haklar Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yaznn veya haberin tamam özel izin alnmadan kullanlamaz.
Ancak alntlanan yaz veya haberin bir bölümü, alntlanan habere aktif link verilerek kullanlabilir.

...

 


 

SERA SGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | letiim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyareti:76 Bugn Gelen: 393 Toplam Ziyareti: 3178510
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布