ANAMUR'da HAVA   Muz-Der Bakan Eczac Niyazi Sinanolu bakanmz vefat etti.
08.02.2014
Mehmet AHNCLEROLU - Tedavi grd Ankara bni Sina Hastanesi’nde aramba gn (5 ubat 2014) hayata gzlerini yuman Muz-Der Bakan Eczac Niyazi Sinanolu’nun vefat ailesi, sevenleri bata olmak zere Anamur halkn yasa bodu.
Mehmet AHNCLEROLU - Tedavi gördüü Ankara bni Sina Hastanesi’nde Çaramba günü (5 ubat 2014) hayata gözlerini yuman Muz-Der Bakan Eczac Niyazi Sinanolu’nun vefat ailesi, sevenleri bata olmak üzere Anamur halkn yasa bodu.
Ankara bni Sina Hastanesi’nde Çaramba günü akam saatlerinde vefat eden Sinanolu’nun cenazesi önceki gün Ankara’dan Anamur’un Esentepe Mahallesi’ndeki evine getirildi. Bu gün (07 ubat 2014) ölen saatlerinde Niyazi Sinanolu’nun naa evinden alnarak Merkez Camii’ne getirildi. Niyazi Sinanolu’nun cenaze namazn Merkez Camii mam Mehmet Gümü kldrd. Cuma namazn müteakip büyük bir kalabalk cenaze namazna katld.
Niyazi Sinanolu’nun cenazesi, klnan cenaze namaznn ardndan Anamur Esnaf ve Sanatkârlar Odas’nn cenaze tama arac ile Ören Beldesi Nasreddin Köyü’ndeki aile kabristanna getirildi. Cenaze burada yaplan dini merasim ile sevenlerinin gözyalar arasnda topraa verildi.
Eczac Niyazi Sinanolu’nun cenazesine kabristanda da katlm oldukça yüksekti. Anamur Devlet Hastanesi’nin eczacln yapan Eczac Niyazi Sinanolu’nun ei Hülya Sinanolu ve olu Sinan Sinanolu, ayakta durmakta güçlük çekti.
Her kesim tarafndan sevilen ve özellikle Ankara’da muz için yapt hizmetlerin yan sra, ithal muza uygulanan gümrük kotasnda büyük emei olan Sinanolu, muz üreticilerinin büyük sevgisini kazanarak onlarn gönlüne taht kurmutu. Sinanolu’nun cenazesine Mut Sinanl-Karadöne Dernei Yönetim Kurulu Üyeleri ve Alanya’dan akrabalarnn da katlmas dikkat çekti.
2004 ylndan bu yana Muz Üreticileri Dernei Bakanl’n yürüten Niyazi Sinanolu yaklak bir aydr Ankara’da tedavi görüyordu. Daha önce by pass ameliyat olan Sinanolu, son olarak böbrek ve solunum yetmezlii tedavisi görüyordu. Sürekli bilgi al verii yaptmz amcasnn olu kuzeni Halkn Sesi Partisi (Has Parti) Kurucu Üyelerinden ve ayn zamanda 2011 seçimlerinde Mersin 1.sra Milletvekili Aday olan Mustafa Namk Sinanolu, her telefonla görümemizde Eczac Niyazi Sinanolu’nun durumunun gayet iyi olduunu belirtiyordu.
1948 ylnda Anamur’da doan Niyazi Sinanolu, ilkokula Ankara Koleji’nde balad. 1960 htilali sebebiyle Ankara Koleji’nden ayrlarak Anamur Ortaokulu’nda öretime devam etti. Sinanolu, liseyi ise Kabata Lisesi’nde okudu. Üniversiteyi iyi bir derece ile Ankara Üniversitesi Eczaclk Fakültesi’nde okuyan Niyazi Sinanolu, Hülya Sinanolu ile evli olup Sinan Sinanolu adnda bir de olu vard.
Eczac Niyazi Sinanolu’nun cenazesine, 2011 Has Parti Mersin 1.sra Milletvekili Aday Mustafa Namk Sinanolu, Türkiye Genç Adamlar Dernei Bakan Ali Yücelen, 2011 Ak Parti Mersin Milletvekili Aday M.Naci Durmaz, Anamur Belediye Bakan Mehmet Türe, CHP Anamur Belediye Bakan Aday M.Suphi Alp, Ak Parti lçe Bakan Ahmet Yldrm,Ak Parti Anamur Belediye Bakan Aday Atilla Olçum, CHP Anamur lçe Bakan Ayhan Güven, MHP Anamur lçe Bakan Erdal Bulut, Mut Sinanl-Karadöne Dernei Yönetim Kurulu Üyeleri, Muz Bir Bakan Mehmet Güzel, Anamur Ziraat Mühendisleri Temsilcisi Mustafa Güngör, Anamur Ziraat Odas Bakan Veli Temel, Anamur Turizm ve Kültür Dernei Bakan Fuat Uur, Anamur Yüksekokul Yaptrma ve Yaatma Dernei Bakan Mehmet Ayhan, Demokrat Parti lçe Bakan Murat Özdemir, Demokrat Parti Eski Mersin Milletvekili Asm Kaleli çeitli siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve sevenleri katld.
 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzman - Danman- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyar: Yaynlanan haber ve yazlarn (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm haklar Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yaznn veya haberin tamam özel izin alnmadan kullanlamaz.
Ancak alntlanan yaz veya haberin bir bölümü, alntlanan habere aktif link verilerek kullanlabilir.

...

 


 

SERA SGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | letiim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyareti:75 Bugn Gelen: 368 Toplam Ziyareti: 3178485
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布