ANAMUR'da HAVA   ORGANİCUL-1 denemesi yayınlandı.
10.02.2015
ÖRTÜ ALTI MUZ YETİŞTİRİCİLİĞİNDE ORGANİCUL-1 ADLI MİKROBİYAL GÜBRENİN GELİŞME, ERKENCİLİK VE VERİME ETKİLERİNİN İNCELENMESİ konulu çalışma yayınlandı. OrganiCul-I mikrobiyal gübre uygulaması, normal uygulamalara göre doğum tarihinde 30 gün, hasad tarihinde 43 gün erkencilik sağlanmış, tarak sayısı ve gövde çaplarında % 15 artış ve sonuçta verimde % 50 artış olduğu tesbit edilmiştir.
ÖRTÜ ALTI MUZ YETİŞTİRİCİLİĞİNDE ORGANİCUL-1 ADLI MİKROBİYAL GÜBRENİN GELİŞME, ERKENCİLİK VE VERİME ETKİLERİNİN İNCELENMESİ Bünyamin KOZAK – Ziraat Yüksek Mühendisi - Anamur ÖZET Örtü altı muz yetiştiriciliğinde OrganiCul-I mikrobiyal gübrenin normal uygulamalara göre gösterdiği etki karşılaştırılmıştır. Araştırma bulgularına göre, örtü altı muz yetiştiriciliğinde OrganiCul-I mikrobiyal gübre uygulaması, normal uygulamalara göre doğum tarihinde 30 gün, hasad tarihinde 43 gün erkencilik sağlanmış, tarak sayısı ve gövde çaplarında % 15 artış ve sonuçta verimde % 50 artış olduğu tesbit edilmiştir. Örtü altı muz yetiştiriciliğinde, OrganiCul-I mikrobiyal gübre uygulaması muzda erkencilik sağlamakta ve verimi artırmaktadır.
 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:13 Bugün Gelen: 220 Toplam Ziyaretçi: 3312372
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布