ANAMUR'da HAVA   Kozak; Muz seraları TARSİM'e giremiyor
14.11.2009
Ziraat Yüksek Mühendisi Bünyamin Kozak, Anamur muz seralarının TARSİM kaspsamına girmediğini söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Meclis üyesi Ziraat Yüksek Mühendisi Bünyamin Kozak, hükümetin TARSİM yasası ile üreticinin içinde bulunduğu zor durumun sorumluluğundan kaçmak istediğini kaydetti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi  belediye meclis üyesi Ziraat Yüksek Mühendisi Bünyamin Kozak,  muhtemel afetlerin  TARSİMle geçiştirilemeyeceğini söyledi. Kozak konu hakkında yaptığı açıklamada, Tarım Sigortaları yasası çıktıktan sonra hükümet,  ben sigorta yaptım isteyen sigorta yaptırarak doğal afetlerden korunabilir diyerek çiftçilerin doğal afetler karışsısında yaşadığı sıkıntının sorumluluğundan kaçmak istiyor. Böyle sorumsuzluk olmaz. Hükümet bu şekilde kaçamaz.  Çünkü hazırladığı tarım sigortaları yasası yetersizdir. Dedi. Kozak açıklamasının devamında; Çıkarılan tarım sigortaları yasasının içerisine Anamur da ki muz seraları olmasına rağmen teknik yetersizliklerden dolayı sigortalanamıyor, Tarım Bakanlığı Acile olarak  iyi bir muz serası örneğini ortaya koymalı ve Ziraat Bankası aracılığı ile uygulatmalı. Tarsım Aracılığı ile bölgemizdeki muz seralarının durumları göz önüne alınarak sigortalama kriterlerini gözden geçirmeli.” Dedi.  Tarsim adı verilen tarım sigortaları kapsamı içine dolu ağırlığının meydana getirdiği hasarların daha bu yıl TARSİM kapsamına alındığını kaydeden Kozak,  ancak şimdi de sel ve su baskınından meydana gelebilecek zararların TARSİM kapsamında olmadığını söyledi. TARSİM in kapsamı dardır. TARSİM kapsamı bütün doğal afetleri içerecek şekilde genişletilmelidir. Ayrıca TARSİMe verilen devlet desteği yüzde 50 değil, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi yüzde  70 lere çıkarılmalıdır. Dedi.

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:43 Bugün Gelen: 1233 Toplam Ziyaretçi: 2525031
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。