ANAMUR'da HAVA   CHP'lilerden Tekel İşçilerine Muz ikram edildi.
27.02.2010
Halit DOLU-Mersin’in Anamur İlçesinde CHP Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gençlik Kolları TEKEL İşçilerine destek için Muz götürdüler. CHP Anamur İlçe Örgütü Anamur’u Temsilen Bazı gönüllü ve kendi imkanlarıyla 2.5 ton Muz götürdüler.

İlçe Örgütünden Abdulkadir Şimşek, Erol Yalçın, Arif Çakırcı Eski CHP Belediye Meclis üyesi Teoman Yanık, Gençlik Kollarını Temsilen Aziz Bulut ve bir çok Partili Ankara’da Anamur’u Temsil ettiler.Ankara’ya giden Heyet Önce Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı ve Türk-İş Genel Sekreteri Mustafa Türkel’i Ziyaret etti.Türk-İş ten sonra işçilerin çadırlarını gezen heyet bilgi aldı ve moral verdi.Ankara’da Heyeti yalnız bırakmayan CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, TEKEL işçilerine "Sizler Türkiye'de yoksulluğa, ezilmişliğe, ötekileştirmeye sömürülmeye hayır diyen kesim oldunuz. Sizler işçi sınıfının şahlanışının yeni sembolü oldunuz" diye seslendi.Türk-İş Genel Merkezi önünde eylemlerini sürdüren TEKEL işçilerini CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, CHP Anamur İlçe teşkilatı üyeleri, İşçilere Anamur'dan 2.5 Ton muz, getirildi diyerek İşçilere seslenen İsa Gök, "Bu mücadelenin TEKEL işçisinin haklılık mücadelesini aştığını, işçi sınıfının haklılık mücadelesine dönüştüğünü" ifade etti. Gök, şöyle konuştu:"Sizler bu topraklarda namusu betimleyen insanlarsınız, kardeşliğin, barışın türküsünü söyleyenlersiniz. Sizler ki bu topraklarda üretensiniz, emek verensiziniz. Yürek ve bilek sahibisiniz. CHP Anamur İlçe Örgütü kendi imkanlarıyla muz getirdi. Sizler kadar has, sizler kadar yerli, sizler kadar bu toprağın ürünü Anamur muzunu sizlerin haklı mücadelesine, onurlu mücadelesine işçi sınıfının aslan gibi şahlandığı mücadeleye vermek için getirdik. Sizler Türkiye'de yoksulluğa, ezilmişliğe, ötekileştirmeye sömürülmeye hayır diyen kesim oldunuz. Sizler işçi sınıfının şahlanışının yeni sembolü oldunuz. Tüm gücümüzle, yüreğimizle, inanmışlığımızla, değerlerimizle ve tüm partililerle sonuna kadar, ölene kadar sizinle beraberiz." Heyeti Temsilen  Abdulkadir Şimşek ve Erol Yalçın konuşma yaparak Anamur’dan selam getirdiklerini doyumluk olarak değil tadımlık muz getirerek yanınızdayız dediler.TEKEL İşçilerinin Temsilcileri de Bu jestin kendileri için çok büyük önem taşıdığını ve Tüm Anamur Halkına selam gönderdiler.Muz dağıtımına tüm ulusal basınında ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı.Heyet son olarak TBMM ne giderek Anamur’un sorunlarını aktardı ve aynı gün konvoy halinde Anamur’a döndüler.

Haberin videosu için tıklayınız..

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:11 Bugün Gelen: 207 Toplam Ziyaretçi: 3312359
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布