ANAMUR'da HAVA   Anamur ile Alanya Muz Patenti Alma Yarışına Girdi
08.04.2010
Alanya Muz Üreticileri Birliği'nin Türk Patent Enstitüsü'ne başvurarak bölgede yetiştirilen muz için Alanya Muzu adına patent alma başvurusu, Anamur ve Bozyazı ilçelerindeki muz üreticilerini harekete geçirdi.

Anamur ve Bozyazı ilçelerindeki muz üreticileri , Anamur'un ileri gelen işadamları ve resmi daire amirleri konuyu acil olarak görüşmek üzere toplandı.

Anamur Kaymakamı Haluk Şimşek'in başkanlık yaptığı toplantıya Anamur Belediyesi yetkilileri, çevre beldelerin belediye başkanları , Anamur Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri, İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, diğer yetkililer ve muz üreticileri katıldı.

2002 yılında Anamur Muzu patentini alan üretici Mustafa Yılmaz, Anamur muzunun bundan böyle patentli olarak piyasaya sürülmesi gerektiğini belirterek, bu konuda Anamur'da belediye başta olmak üzere bir ekip kurularak çalışmaların başlatılmasını istedi.

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:9 Bugün Gelen: 222 Toplam Ziyaretçi: 3312374
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布