ANAMUR'da HAVA   İthal muza ortak tepki
21.04.2010
İthal muza ortak tepki 21 Nisan 2010, 00:08 Editör GAZİPAŞA Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği, Alanya ve Anamur’un desteğiyle ithal muza karşı imza kampanyası başlattı. Hazırlanan dosya Başbakan Erdoğan’a sunuldu
GAZİPAŞA Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği, Alanya ve Anamur’un desteğiyle ithal muza karşı imza kampanyası başlattı. Hazırlanan dosya Başbakan Erdoğan’a sunuldu
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Gazipaşa İlçe Başkanı Fazıl Yüksel'in önerisi üzerine, Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği tarafından, muz fiyatlarının düşmesine neden olan yıllık yaklaşık 180 bin ton ithal muz girişinin en aza düşürülmesi için imza kampanyası başlatıldı. Kampanyaya Gazipaşa Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği başta olmak üzere, Gazipaşa Ziraat Odası, Anamur Ziraat Odası, Anamur Muhtarlar Derneği, Anamur Gelişim ve Değişim Derneği, Anamur Muzcular Derneği, Anamur Muz Birliği, Alanya Muz Üreticileri Derneği, Alanya Ziraat Odası ve Akdeniz Muzcular Derneği destek verdi.
EKONOMİYE 250 MİLYON DOLAR KATKI
Gazipaşa Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Eşref Kılınç, muzun Türkiye'de Gazipaşa, Anamur, Bozyazı, Alanya ve çevresinde, Toros Dağlarının koruduğu, doğal mikro klimalarda yetiştirildiğini belirterek, "Muz üreticisi ekonomiye her yıl 250 milyon TL katkıda bulunmaktadır" dedi.
Türkiye'nin muz ihtiyacının yaklaşık, 400 bin ton olduğunu bildiren Kılınç, "Üretim şimdilik yetmediği için, kalan 180 bin ton muz ithalatla karşılanmaktadır. Yerli üretimin karşılayamadığı ve ithalat yoluyla karşılanan 180 bin ton muz, Ekvator, Kostarika, Guatemala ve Kolombiya gibi Güne Amerika ülkelerinden ithal edilmektedir" dedi.
DOSYA BAŞBAKAN ERDOĞAN'A SUNULDU
Toplam 180 bin ton ithal muz girişinin en aza düşürülmesi için imza kampanyası başlatıldığını ifade eden Kılınç, "10 oda ve dernekle birlikte topladığımız imzaları, geçtiğimiz hafta Antalya'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunduk. Dosyanın birer örneğini de Gümrükten Sorumlu Müsteşarlığa ve ilgili kuruluşlara gönderdik. İthal muzun ülkemize girişinin kısıtlanmasını istiyoruz" diye konuştu.

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:25 Bugün Gelen: 199 Toplam Ziyaretçi: 2487920
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。