ANAMUR'da HAVA   Alanya muzu inşaata yenildi
28.08.2010
ALANYA Muz Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Güney, muz üretimini değerlendirdi. Yeni Alanya Gazetesinde Tolga ŞİLİL'in haberi..

Özellikle muz bahçelerinin olduğu arazilerin imara açılmasının ardından satıldığını belirten Güney, bu arazilerin inşaat sektöründe kullanıldığını söyledi. Çevre beldelerde muz üretiminin devam ettiğini belirten Güney, "Bu araziler satıldıktan sonra genelde bu bahçelere turizm yatırımları yapılıyor. Muz bahçeleri ilk dönemlerde Alanya merkezliyken şimdi Alanya dışına ve Anamur bölgesine taşındı. Sadece muz değil narenciye ve muşmula üretimi de aynı şekilde merkezden uzaklaştı. Bunun en büyük etkeni, turizmin gelişmesinden kaynaklanan inşaat sektörünün merkez bölgelerde yaygınlaşması. Genelde oluşan miras durumlarından bölünen büyük araziler de parça parça betonlaşmaya yenik düşüyor. Fakat Alanya dışına taşınan bu bahçelerde artık eski yöntemlerle ürün yetiştirilmiyor. Tarımda artık daha bilinçli ve kontrollü çalışmak gerekiyor. Bu konuda Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi'yle bilimsel çalışmalara imza atıyoruz. Özellikle sera çalışmaları çok önemli. Avrupa Birliği projeleri üzerinde çalışmalarımız var. Avrupalı muz üreticileriyle kendi üreticilerimiz arasında köprü kuruyoruz" dedi.


 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:11 Bugün Gelen: 185 Toplam Ziyaretçi: 2487906
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。