ANAMUR'da HAVA   Hekagro muzda da baarl
01.12.2010
Hekagro muzda da baarl Bitki besleme sektrnn nde gelen firmalarndan HEKAGRO,turungil,sebze ve meyvecilikten sonra muzdaki baarsn da kameralar nnde ispatlad.

Hekagro muzda da baarl

Bitki besleme sektörünün önde gelen firmalarndan HEKAGRO,turunçgil,sebze ve meyvecilikten sonra muzdaki baarsn da kameralar önünde ispatlad.

Bitki besleme sektörünün önde gelen firmalarndan HEKAGRO, turunçgil, sebze ve meyvecilikten sonra muzdaki baarsn da kameralar önünde ispatlad. Erdemliye bal Limonlu beldesinde yeni gelien muz seralarnda topraktan ve yapraktan muz gübreleme programn uygulayan HEKAGRO,bu seralardan ahin Kalay'a ait 4 dekarlk Muz serasnda 20 Ekim 2010 Çaramba günü bir bilgilendirme toplants yapt.Konuklar arasnda Actagro'nun Uluslararas Teknik Direktörü Dave Davis'inde bulunduu toplantya, belde üreticileri,bayiler ve basnnda katlmyla baarl bir toplant gerçekletirildi.

Bu serada üretilen Azman çeidi diye bilinen muzun, ilk ylnda bölge ortalamas aaç ba 30 kg civar iken, ahin Kalay'n serasnda ortalama aaç ba 45 kg verim alnmtr. Hekagro Genel Müdür Enis Hekimolu katlmclara patentli organik asit teknolojisinin önemini aktarrken bu sonuçlara armadklarn,bilimsel çalmalarn doal bir sonucu olduunu söyledi ve sözlerine öyle devam etti '' Dünyadaki en önemli iletmeler ve büyük üreticiler bitki besleme teknolojisini yakndan takip etmekte ve bunun sonucunda besleme sektörünün son halkas olan patentli organik asit teknolojisini üretimlerinde kullanan bata Actagro, NutriPhite, Growth Product gibi firmalarn ürünlerini tercih etmektedirler.Bunun sonucunda da üreticilerin kaliteli,erkenci ve verimli ürün almalar kaçnlmaz olmaktadr.Bu firma ürünlerinin ülkemize getirilmesinde arac olduumuz için gururluyuz.1950'lerden bu yana kullanlan konvasiyonel dediimiz,toz (DAP,MAP) ve sv (fosforik Asit) gübrelerin tuz,klor ve istenmeyen ar metalleri içermeleri ve bu gübrelerin çiftçimize dayatlmasndan dolay,topraklarmz artk çoraklamtr. '' dedi.

Actagro firmas adna konuan Dave Davis'te 7 yldr Türkiye'ye gelip gittiini,Dou Anadolu hariç her bölgeyi tandn, Türkiyenin toprak yapsn ve bitkilerin bu toprak yapsndan nasl yararlanacan iyi bildiini,HEKAGRO firmasnn teknik kadrosununda bu konuda donanml olduunu söyledi.

Tarih: 20 Ekim 2010


 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzman - Danman- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyar: Yaynlanan haber ve yazlarn (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm haklar Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yaznn veya haberin tamam özel izin alnmadan kullanlamaz.
Ancak alntlanan yaz veya haberin bir bölümü, alntlanan habere aktif link verilerek kullanlabilir.

...

 


 

SERA SGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | letiim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyareti:6 Bugn Gelen: 23 Toplam Ziyareti: 2663757
Cosplay Costumes for Sale - FineCosplay