ANAMUR'da HAVA   Kural; "Çatlayan muzları rahatlıkla yiyebilirsiniz.
01.01.2011
'Turizmi sollarız' 01 Ocak 2011, 01:25 Serhan Altıparmak Alanya Muz Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı Mehmet Kural, Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu'nu ziyaret etti.
Doğa şartlarından dolayı çatlayan muzlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunan Kural ve Musluoğlu, üreticilerin ve tüketicilerin bu konuda duyarlı olmasını istediler.
Kural, "Hava şartları nedeniyle muzlar bir anda yetişiyor. Bu nedenle muzlarda çatlamalar meydana geliyor. Üreticilerimiz, bahçede çatlayan olgun muzları da satamıyor. Her bahçede yüzde 5 ile 10 arasında bir hasar var. Tüketiciler, bu muzları da rahatlıkla alıp, yiyebilirler. Çünkü bu muzlar ilaç kalıntısından değil, sürekli iklim değişikliğinden bu hale geldi" dedi.
"DİM ÇAYI ÇOK ÖNEMLİ"
Dim Çayı'ndaki suyun halen denize akmasından dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getiren Kural, "Biz Alanya'nın doğu bölgesindeki tarım alanlarının kalkınmasını istiyoruz. Devlet Su İşleri (DSİ), doğuda tarımın kalkınması için bu bölgede ihale yapmıştı. Sulama kanalları yapımı için ihale açıldı ve bu ihaleyi de bir firma kazanmıştı. Ancak proje için henüz bir adım atılmadı. Bu projenin hayata geçmesi, tarımın da canlanması demektir. Yeşilöz Köyü'ne kadar gidecek sulama kanalları kapsamında bölgedeki üretici su sorunu yaşamayacak, bu şekilde tarım alanları sulanacak. Böylece üretici verimini ikiye çıkaracak. Su sorununun çözülmesi halinde bölgedeki arazi sahipleri de tarıma yönelecek. Bu da tarımın Alanya'da turizmden çok konuşulacağı anlamına gelir. Üstelik ben, tarımın geliriyle de turizmi geçeceğine inanıyorum" dedi.
 

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:52 Bugün Gelen: 261 Toplam Ziyaretçi: 2422450
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。