ANAMUR'da HAVA   Muz'da gmrk vurgunu-fos mu kacak?
18.01.2011
Muzcularn gnlnde taht kuran Vatansever gazeteci Necati Doru srarla yazmaya devam ediyor. ktidar duymak istemiyor... GMRKDEK RVET HAVUZU 3 MDRN YYECE HALT DEL. BU HAVUZ BAKANLARA POLTKACILARA ULAIYOR.

(Uyan Borusu)

 3 müdürün yiyecei  halt deil (2)

Rüvet Havuzu, 3 müdürün tek bana yeyecei halt deil. Bu gerçei “uyan borusuna” da yayn kampanyas haline getirmem için okurdan youn talep geldi.

Kampanyaya balyorum.

Olayn özü u:

Gümrüklerde yllardan beri; ahlaksz iadam-ahlaksz gümrükçü- ahlaksz siyasetçinin bir olup yürüttüü “halk gümrüünden soymak” çetecilii sürüyor. Son olay çeteciliin bu iktidar döneminde de devam ettiini gösterdi.

Gümrüe ithal mal geliyor.

Deeri 10.

1 gösteriliyor.

Vergi kaçrlyor.

Kaçrlan verginin çounu ahlaksz iadam cebine atp sermaye birikimi yapyor, bir bölümünü de “rüvet havuzu” kursun diye gümrükçüye aktaryor. Gümrükçü de havuza aktarlan rüvet paralarnn bir bölümünü de kendini bu görevlere atayan politikacya aktaryor.

Son operasyondan u çkt.

Rüvet Havuzu kurmak tek bana 3 müdürün yiyecei halt deil!

***

3 müdürün yiyecei halt deil (3)
 Müdürler tutukland, “eytana uymular” yakaland diye oturup gönül rahatlna gireceimiz bir olay deil. Bu rüvet havuzlar  önce de vard. imdi daha da arlam-katmerlenmi- yüzsüzlemi ve cesaret alm olarak sürdüünü gördük.
Lütfen isyan edin.
Gümrüklerde “Rüvet Havuzu” oluturmak 3 müdürün tek bana yiyecei bir halt deil.
Ahlaksz iadam aya var.
Ahlaksz siyasetçi destei var.
Seyreden toplum aya da var.
Yani; gümrüklerde rüvet havuzunun olumas; “ahlaksz müdürler-ahlaksz iadamlar- ahlaksz siyasetçiler- tepkisiz seyreden toplumun” bir arada bulunmasyla mümkün oluyor.
Bakn ne olmu?
hbar gelmi.
Dürüst bir savc çkm.
Dürüst polisi yanna alm.
Gümrükte kargo müdürünün odasna gizli kamera koymular. Kaytlara alnan görüntülerden (07.01.2011 günü saat 17.18) biri u: Bir kii (Nevzat Tunçtürk) bir zarf kargo müdürüne (Hayrettin Eker) veriyor. Kargo müdürü zarf alyor. Ardndan polis baskn yapyor. Zarftan 7 bin dolar çkyor. Sorguda kargo müdürü, “o paray borç vermitim bana taksit taksit ödüyorlard” diyor. Bu  müdürü buraya hangi politikac atad, bu müdürün döneminde hangi vergisi yüksek mallar gümrüe gelince vergisi düük mal gibi gösterildi, bu mallar ithal eden iadamlar kimlerdi?
3 ayan üçünü birlikte görmeliyiz.
3 ayan üçü de adaleti hissetmeli.
3 müdürün yedii halt deil.

****

3 müdürün yiyecei halt deil (4)

Bana okurlar; “gözümüzle gördük, kulamzla duyduk” diye yazyorlar.

Özetle aktaraym.

“Müdür Beylerin Rüvet Havuzu” basknndan sonra ellerinde 50 bin- 60 bin Euro olduunu söyleyen baz gümrükçüler, salam “emanetçi arayna” baladlar.

Panik halindeler.

Tandklar tüccara, ithalatçya giderek; “Bende biraz Dolar var, Euro var…inize yararsa sizde kalsn…”  diyorlar.

Anlyor musunuz!

Telefonu sim kart gösteriyor.

Çantay deri gösteriyor.

Çay karbonat gösteriyor.

Muzu manezyum gösteriyor.

Ahlaksz gümrükçü-ahlaksz iadam-ahlaksz politikac bir olmular; birlikte vergi kaçryorlar, rüvet havuzunda biriktirip paylayorlar. Yerli üretici darbe yiyor. Dürüst tüccar darbe yiyor. Devlet kayba urad vergiyi benzinin litresini 4 liraya çkartarak tüm halkn srtndan çkartyor. Gümrükte rüvet havuzu 3 müdürün yiyecei halt deil. adam ve politikac aya da var.

Peini brakmayn!

****

3 müdürün yiyecei halt deil (5)

Hep böyle olur, “ihbar mektubu” ile balar. “Müdür Beylerin rüvet Havuzu” operasyonu da “ihbar mektubu” ile balad. Bakan, ihbar mektubunu bakanlk müfettiine verdi, “aratrn” dedi. Müfetti, aratrd; “ihbar mektubu ciddiyetten uzak” diye rapor verdi.

Fakat bir savc çkt.
Dürüst bir savc.
Dürüst polisi yanna ald.
Baskn yapt. Müdürler ceplerinde 7 bin dolar-10 bin dolar paralarla yakalandlar. Kim söylediyse, bu bilgiyi kimden aldlarsa gazetelerden bir çou “Operasyonu Bakan emir vererek balatt” balklar attlar. Gazeteler, bu bilgi kirletmesini niçin yaptlar?
Öte yandan ihbar yapan kimdi?
çerden üst düzeyden biri miydi?
Payn alamam, kzm; “ben yiyemiyorsam size de yedirmeyeceim” mi demiti. Ceplerinden ve makam masalarndaki çekmecelerden dolarlar ve eurolar çkan müdürleri anladk. Peki, “havuzunun dolmas “ için rüvet veren ve verdii rüvet karlnda gümrükten vergi kaçrarak içeriye mal sokan iadamlar kimler?
simleri yok mu?
Firmalarnn ad ne?

“Rüvet Havuzu”  doldurmak 3 müdürün tek bana yiyecei bir halt deil!

****

3 müdürün yiyecei halt deil(6)

Müdür Beylerin Rüvet Havuzu’nun dolmasnda asl “doldurucu” olanlar iadamlar, ihracatçlar, ihracatçlar.

10 deerinde mal getiriyor.
1 deerinde gösteriyor.
Vergi kaçryor.
Verginin kaçrlmasna alet olan sahte belgeleri düzenlemeye gümrük müdürlerini ve memurlarn “rüvete boarak”  iadamlar itekliyorlar. adamlarnn arkasnda da politikaclar, bakanlar bulunuyor. adamlar özel uçaklarna, helikopterlerine bakan bindirip gezdiriyorlar.
Baskn yapld.
Elde telefon dinlemeleri, gizli çekilmi kamera kaytlar var. Kim kiminle nerede konumu, ne alm, ne vermi, gümrükte hangi mal nasl deimi, hangi bakanlk ithalat izni vermi belgeleri olmas gerekir. Sadece 3 müdür tutukland. Hiçbir iadamnn ad geçmedi. “Rüvet Havuzu” oluturmak 3 müdürün yiyecei halt deil!

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzman - Danman- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyar: Yaynlanan haber ve yazlarn (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm haklar Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yaznn veya haberin tamam özel izin alnmadan kullanlamaz.
Ancak alntlanan yaz veya haberin bir bölümü, alntlanan habere aktif link verilerek kullanlabilir.

...

 


 

SERA SGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | letiim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyareti:53 Bugn Gelen: 132 Toplam Ziyareti: 2607674
Cosplay Costumes for Sale - FineCosplay