ANAMUR'da HAVA   Muz seralar doludan kt...
26.02.2011
Mersin’in Bozyaz lesi, yaklak 20 gn arann ardndan yine doluya teslim oldu. Dn saat 20:00 sularnda bir anda bastran ve 21:00 ‘e kadar devam eden dolu en ok geni rtl muz seralarn vurdu.
Üreticiler, çöken sera çatlarnn altnda muzlarn kurtarmaya çalrken, muz aaçlarn, srtlarn vererek ayaa kaldrmaya çaltlar. Özellikle Karaisal bölgesinde etkili olan dolunun seralarda ve çilek tarlalarnda milyonlarca lira zarar verdii kaydedildi. Bozyaz lçe Tarm Müdürü  Sava Çelik, dolunun meydana getirdii zararn günün aarmas ile daha belirgin hale geldiini, zarar tesbit çalmalarnn devam ettiini söyledi. Ak Parti Bozyaz lçe Bakan Mevlük Ok’ta, üreticinin zararn hükümete bildirerek Bozyaz’ya destek olunmas konusunda bakanlk düzeyinde giriim balatacan kaydetti. Dolunun arl ile bir anda çöken seralarn çounun, özel veya Tarsim sigortas ile sigortalanmam olmas ise üreticiyi daha da zor duruma sokuyor.
 
 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzman - Danman- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyar: Yaynlanan haber ve yazlarn (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm haklar Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yaznn veya haberin tamam özel izin alnmadan kullanlamaz.
Ancak alntlanan yaz veya haberin bir bölümü, alntlanan habere aktif link verilerek kullanlabilir.

...

 


 

SERA SGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | letiim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyareti:8 Bugn Gelen: 143 Toplam Ziyareti: 3190108
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布