ANAMUR'da HAVA   Gney'e, Bakan Gnay'dan destek sz
27.03.2011
Bakan Gnay'dan destek sz 25 Mart 2011, 12:59 Serhan Altparmak AK Parti le Bakan Hseyin Gney, beraberindeki belediye bakanlar ve l Genel Meclisi yeleriyle birlikte, AKPM Bakan Mevlt avuolu nderliinde Ankara'da bir dizi ziyaret gerekletirdi.
Bakan Günay'dan destek sözü
Tarih 25 Mart 2011, 12:59 Editör Serhan Altparmak
AK Parti lçe Bakan Hüseyin Güney, beraberindeki belediye bakanlar ve l Genel Meclisi üyeleriyle birlikte, AKPM Bakan Mevlüt Çavuolu önderliinde Ankara'da bir dizi ziyaret gerçekletirdi.
Alper KUTAY
ADALET ve Kalknma Partisi (AK Parti) lçe Bakan Hüseyin Güney, beraberindeki belediye bakanlar ve l Genel Meclisi üyeleriyle birlikte, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Bakan Mevlüt Çavuolu önderliinde Ankara'da bir dizi ziyaret gerçekletirdi. Kültür ve Turizm Bakan Erturul Günay' makamnda ziyaret ettiklerini belirten Güney, Alanya'yla ilgili projeleri bakana sunduklarn, bu konuda destek talebinde bulunduklarn ifade etti. Bakan Günay'n kendilerini çok scak karladn söyleyen Güney, “Alanya merkezdeki artma tesisinin ek bölümü için 2 milyon TL ödenek sözü aldk. 2010 ylnda 3,5 milyon TL ödenek aktarlmt. Ylsonuna kadar gelecek olan bu yeni ödenekle birlikte çalmalar daha iyi noktalara gelecek. Alanya merkezin artma sorunu da tamamen çözülmü olacak. Ayrca belediye bakanlarmz kendi beldelerindeki altyap sorunlarn ve taleplerini ilettiler. Bakan Günay onlar için de gerekli destein salanacan ifade etti” diye konutu.
BÖLGE HASTANES HALES 2 MAYIS’TA GERÇEKLETRLECEK
Oba'da yaplmas planlanan 300 yatakl Bölge Hastanesi'nin TOK tarafndan ilana çkarldn ve 2 Mays'ta ihalesinin yaplacan belirten Hüseyin Güney, “halenin ardndan en geç 1 ay içerisinde hastanenin yapmna balanacak. Ksa süre içinde tamamlanp bölgemizin hizmetine açlacak. Türkiye'de ilk olma özelliini tayacak ve 70 milyon TL'ye mal olacak” dedi. Ziyarette yer alan l Genel Meclisi üyelerinin Seki ve Elikesik'teki yollarn asfaltlanmas için Bakan Günay'a taleplerini ilettiklerini söyleyen Güney, “Bakanmz bu konuda da gerekli destein verilmesi için çalma yapacaklarn söyledi. Ayrca Nisan aynda Alanya'ya gelecek. Kendisi Alanya'y ve Alanya turizmini çok önemsiyor ve yakndan takip ediyor. Bize gösterdii yakn ilgiden ötürü kendisine teekkürlerimizi sunuyoruz. AKPM Bakan Sayn Mevlüt Çavuolu'na da yardmlarndan dolay teekkür ediyoruz” diye konutu.
MUZ ÜRETMNDE GÜBRELEME KONUSUNDA BLG VERLECEK
Ayn zamanda Alanya Muz Üreticileri Birlii (MUZBR) Bakan da olan Hüseyin Güney, 31 Mart'ta ALTSO'da yaplacak olan ‘Muz Üretiminde Gübreleme’ konulu toplantya tüm üreticileri davet etti. Güney, muz üretiminde gübreleme ve onarm döneminde olunduunu hatrlatarak, bu konuda baz çalmalar yapacaklarn söyledi. Muz üreticilerinin geleneksel yöntemleri kullandn ve bunun baz skntlara yol açtn belirten Güney, “Birlik olarak bu konuda teknik bilgiye ihtiyaç duyulduunu tespit ettik ve bir program hazrladk. Bu çerçevede, Prof. Dr. Habil Çolakolu'nun konumac olarak katlaca ‘Muz Üretiminde Gübreleme’ konulu bir bilgilendirme toplants yaplacak. 31 Mart Perembe günü saat 11.00'de ALTSO'da gerçekletireceimiz toplantya tüm üreticilerimizi bekliyoruz” dedi.
 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzman - Danman- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyar: Yaynlanan haber ve yazlarn (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm haklar Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yaznn veya haberin tamam özel izin alnmadan kullanlamaz.
Ancak alntlanan yaz veya haberin bir bölümü, alntlanan habere aktif link verilerek kullanlabilir.

...

 


 

SERA SGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | letiim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyareti:44 Bugn Gelen: 133 Toplam Ziyareti: 3190098
スーパーコピーシャネルバッグ スーパーコピーシャネル財布