ANAMUR'da HAVA   MUZBR Bakan Gney: Muzu Trkiye markas yapacaz
26.07.2011
MUZBR Bakan Gney: Muzu Trkiye markas yapacaz ANTALYA (CHAN)- Turizm daha ok gelitii iin muzun arka planda kaldn belirten Alanya Muz reticileri Birlii (MUZBR) Bakan Hseyin Gney, turizm ile birlikte muzu Trkiye markas yapmaya alacaklarn syledi ANTALYA (CHAN)- Turizm daha ok gelitii iin muzun arka planda kaldn belirten Alanya Muz reticileri Birlii (MUZBR) Bakan Hseyin Gney, turizm ile birlikte muzu Trkiye markas yapmaya alacaklarn syledi.
 
 

Alanya’nn daha önce muz ile anldn belirten MUZBR Bakan Güney, turizmin gelimesiyle deniz, kale, kzlkule ve tersanenin ön plana çktna dikkat çekti. Muzun ilk Alanya’da kefedildiini ifade eden Güney, bundan böyle muzun turizmle birlikte anlmas için çalma balattklarn açklad. lk çalmay Avrupa Birlii Bakan Egemen Ba ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Bakan Mevlüt Çavuolu’nun da katld Avrupa Türkiye Muz Balants Projesi Tantm Toplants ile baladklarn söyledi.
Kanarya Adalar’nn muz sektöründe yakalad baary örnek alan proje ile yerli üreticilerin Avrupa Birlii (AB) standartlarna çkarlmas ve muz sektöründe dünya çapnda bir Türkiye markas olmasn hedeflediklerini kaydeden Güney, proje kapsamnda gerçekletirilecek seminer, eitim, strateji toplantlar gibi etkinliklerle, üreticileri AB rekabet politikalarn örenmeleri ve vatandalara AB kalitesinde bir muz arz salamak olduunu anlatt. Proje bütçesinin 113 bin 680 euro olduunu belirten Güney, “AB ve Türkiye sivil toplum örgütleri arasnda, sürdürülebilir iletiim köprüleri ina etmek amacyla 2010 ylnda hayata geçirilmi olan ‘Sivil Toplum Diyalou-II Projesi’nin’ üç bileeninden biri tarm ve balkçlk. Söz konusu bileen altnda bu proje ile Türkiye ve AB arasnda kalc iletiim köprüleri kurulmakla kalnmayp, ülkemizin muz sektöründe AB standartlarn yakalamasna da öncülük edecek. Projenin uygulama süresi boyunca, Alanya ve Anamur bölgelerinde, tarm uygulamalarnn ve hasat sonras uygulamalarn gelitirilmesine yönelik olarak 30 yerli üretici, örnek bahçe ve seralarda teorik ve pratik eitimler alacaklar. Ayrca pazarlama zincirinde yer alan 6 kuruluun ISO 22000 standard kapsamnda belgelendirilmesi de temin edilecek.” dedi.

YERNDE DANIMA SSTEM KURULUYOR
        Proje süresince, Türkiye’de ve AB’de yer alan üretici birlikleri bir araya gelerek organizasyon yaplar hakknda bilgi alveriinde bulunacan ifade eden Güney, bu sayede bir yandan ‘yi tarm uygulamalarnn Türkiye’ye kazandrlmas salanrken, dier taraftan da bölgede muz üretiminde modern tekniklerin uygulanmasnn yaygnlatrlacan söyledi.
        Bu proje sayesinde iyi tarm uygulamalar sertifikas almaya hak kazanacak 30 üreticinin bir yandan mesleki bilgilerini gelitirirken, dier üreticilere de örnek tekil edeceini vurgulayan Güney, muz sektöründe yer alan tüm firmalar için ‘Yerinde danma sistemi’ ve bilgi kayna oluturulacan bildirdi. Proje sonunda AB ülkeleri üretici birliklerinin organizasyon yaplarn inceleme imkan bulan üreticilerin, bu sayede sektöre girmek isteyen dier iletmelere kalite standartlar ve pazarlama alar konusunda danmanlk hizmeti de salayabileceine dikkat çeken Güney, sözlerini öyle tamamlad: “Muz yetitirilmesi gibi zor bir konuda AB’deki muadilleriyle diyalog ortam balatan MUZBR, bu alanda dünya çapnda bir Türkiye markas yapmann ilk admn da atm oldu.” CHAN

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzman - Danman- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyar: Yaynlanan haber ve yazlarn (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm haklar Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yaznn veya haberin tamam özel izin alnmadan kullanlamaz.
Ancak alntlanan yaz veya haberin bir bölümü, alntlanan habere aktif link verilerek kullanlabilir.

...

 


 

SERA SGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | letiim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyareti:19 Bugn Gelen: 271 Toplam Ziyareti: 2487992
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。