ANAMUR'da HAVA   Avrupa-Trkiye Muz Balants" Projesi toplants yaplyor
06.09.2011
Avrupa-Trkiye Muz Balants" Projesi Alanya Muz reticileri Birlii'nin yrtmekte olduu "Avrupa-Trkiye Muz Balants" projesinin yabanc ortaklarnn temsilcileri, yarn balayacak seminere katlmak zere Antalya'nn Alanya ilesine geldi.
 
 
Alanya Muz Üreticileri Birlii'nin yürütmekte olduu "Avrupa-Türkiye Muz Balants" projesinin yabanc ortaklarnn temsilcileri, yarn balayacak seminere katlmak üzere Antalya'nn Alanya ilçesine geldi.
Alanya Muz Üreticileri Birlii'nin yürütmekte olduu "Avrupa-Türkiye Muz Balants" projesinin yabanc ortaklar olan Kanarya Adalar Zirai Aratrmalar Enstitüsü (ICIA) ve Kanarya Adalar Muz Üreticileri Birlii (ASPROCAN) temsilcileri, yarn balayacak seminere katlmak üzere Antalya'nn Alanya ilçesine geldi.

Proje kapsamnda, yarn saat 10.00'da Alanya Ticaret ve Sanayi Odas (ALTSO) Meclis Toplant Salonu'nda, "Muz Üretim, Olgunlatrma ve Pazarlama Konularnda Türkiye ve Kanarya Adalar'nn Karlatrlmas" konulu seminer gerçekletirilecek. Seminere, dünya muz sektörünün otoritelerinden biri olan ICIA Direktörü Victor Galan Sauco, Kanarya Muz Üreticileri Birlii'ni temsilen Esther Dominguez Palarea, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öretim Üyesi Prof. Dr. Hamide Gübbük ve Alanya Muz Üreticileri Birlii Bakan Hüseyin Güney konumac olarak katlacak.

Seminerin ardndan çaramba günü de, tüm payda grup temsilcilerinin katlaca çaltay gerçekletirilecek. Çaltay süresince, Türkiye'nin muz üretim tekniklerinde dünyadaki konumu, Kanarya Adalar Muz Üreticileri Birlii'nin kuruluundan bugüne tarihçesi ve organizasyon emas, pazarlama konusunda atlmas gereken admlar ile piyasa aktörleri ve kanun koyucularn beraber çalmas konular ele alnacak.

Alanya Muz Üreticileri Birlii Bakan Hüseyin Güney, yarnki seminere, ilçedeki tüm muz üreticilerinin davetli olduunu belirterek, üreticilerin seminerde önemli bilgiler edineceklerini kaydetti.

- ANTALYA
Anadolu Ajans [2971737] Haber Yayn Tarihi : 05.09.2011 18:02

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzman - Danman- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyar: Yaynlanan haber ve yazlarn (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm haklar Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yaznn veya haberin tamam özel izin alnmadan kullanlamaz.
Ancak alntlanan yaz veya haberin bir bölümü, alntlanan habere aktif link verilerek kullanlabilir.

...

 


 

SERA SGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | letiim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyareti:20 Bugn Gelen: 65 Toplam Ziyareti: 2663799
Cosplay Costumes for Sale - FineCosplay