ANAMUR'da HAVA   ‘Migros olarak Alanya muzundan memnunuz’
09.09.2011
‘Migros olarak Alanya muzundan memnunuz’ ALANYA Muz Üreticileri Birliği’nin (MUZBİR) organize ettiği Avrupa Türkiye Muz Bağlantısı Projesi kapsamında yapılan Muz Üretim, Olgunlaştırma ve Pazarlama Konularında Türkiye ve Kanarya Adaları'nın Karşılaştırılması konulu programa dün de Grand Okan Otel’de devam edildi.

MUZBİR Başkanı Hüseyin Güney’in ev sahipliğinde yapılan çalıştaya Kanarya Adaları Zirai Araştırmalar Enstitüsü (ICIA) Direktörü Victor Galan Sauco, Kanarya Adaları Muz Üreticileri Birliği’ni (ASPROCAN) temsilen Esther Dominguez Palarea, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamide Gübbük, İlçe Tarım Müdürü Umut Olgun, Hal Müdürü Halit Parlayüksel, Antalya İl Tarım Müdürlüğü temsilcileri ile Migros Akdeniz Bölgesi Yaş Meyve Sebze Alım Müdürü Levent Üstün katıldı.
MİGROS KALİTEDEN MEMNUN ÇIKTI
Çalıştay’da Türkiye ile Kanarya Adaları'nın muz üretimi, olgunlaştırma ve pazarlama konularında karşılaştırmalar yapılarak benzerlik ve farklılıklar görüşüldü. MUZBİR’in daveti üzerine Alanya’ya gelerek çalıştaya katılan Migros Akdeniz Bölgesi Yaş Meyve Sebze Alım Müdürü Levent Üstün, Yeni Alanya’nın sorularını yanıtladı. Yaklaşık beş yıldır Alanya’dan muz satın alarak Migros’un tüm şubelerinde satışa sunduklarını belirten Üstün, “Yerli muz ile ithal muz arasındaki en önemli fark, yerli muzun fiyat açısından daha karlı olmasıdır” dedi.
ALANYA İHTİYACI KARŞILIYOR
İthal muzu koli olarak aldıklarını, sağlıklı bir görünümde olmasına özellikle dikkat ettiklerini söyleyen Üstün, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Biz Migros’larda yerli ve ithal muzu aynı fiyata satmıyoruz, ikisini de farklı şekilde pazarlıyoruz. Son birkaç yıldır yerli muzda büyük bir kalite söz konusu. İthal muzdaki standartlar artık yerli muzda da var. 2009’dan bu yana Migros ve Tansaş marketlerimizde artık Alanya muzu da satıyoruz. Alanya’dan gelen muzdan çok memnunuz. Marketlerimizde bir yılda yaklaşık 650-700 ton muz satıyoruz, Alanya’da yetişen muz da bize yetiyor. İyi tarım uygulamaları sertifikası olan muz üreticilerini daha çok tercih ediyoruz, bu anlamda Alanya da ihtiyaçlarımıza cevap veriyor.”


 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:25 Bugün Gelen: 254 Toplam Ziyaretçi: 2487975
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。