ANAMUR'da HAVA   MUZCUYA 'BLAIR' DOPİNGİ
09.09.2011
MUZCUYA 'BLAIR' DOPİNGİ EKİM ayında Bilgi Üniversitesi’nde konuşma yapmak üzere İstanbul’a gelecek olan İngiltere eski Başbakanı Tony Blair'in kulise muz istediği bilgisine ulaşan Alanya Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Hüseyin Güney, Blair'e Alanya muzu yedirmek için AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu ile temasa geçtiklerini söyledi

'AB BAKANI BAĞIŞ İKRAM EDECEK'

MUZBİR'in paneli için Alanya'ya gelen ve "Tanıtım için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım" diyen Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'tan, Tony Blair'e Alanya muzu ikram edilmesini isteyeceklerini söyleyen Güney, "Tanıtım için bulunmaz bir fırsat.

İNGİLTERE’NİN eski Başbakanı Tony Blair, Ekim ayında Bilgi Üniversitesi’nde konuşma yapmak üzere İstanbul’a geliyor.
Blair’in, konuşma yapacağı üniversitenin kulisine muz, sert kahve ve su istediğini öğrenen Alanya Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Hüseyin Güney, Temmuz ayının sonlarında AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimleri sonucu Alanya’ya gelerek MUZBİR’in paneline katılan Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ile irtibat kurmak için harekete geçti. Güney, kalacağı otel, geliş ve dönüş tarihi güvenlik gerekçesiyle sır gibi saklanan Blair’in konuşma yapacağı Bilgi Üniversitesi’nin kulisine Alanya Muzu konulması ve böylece tanıtımının yapılması için Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşeceklerini belirtti. Güney, “Eğer her ikisi de Avrupa deneyimine sahip olan Sayın Çavuşoğlu ile Sayın Bağış bizlere yardımcı olursa, İngiltere gibi dev bir ülkede uzun yıllar Başbakanlık yapmış olan Tony Blair’e Alanya Muzu’ndan tattırmak istiyoruz. Böylece hem Alanya’nın hem de muzunun tanıtımını yapacağız” dedi. Güney, konuyu önümüzdeki günlerde AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu aracılığıyla AB Bakanı Egemen Bağış’a aktarmak istediklerini ve bu projeyi hayata geçirmeyi arzuladıklarını da sözlerine ekledi.


 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:21 Bugün Gelen: 67 Toplam Ziyaretçi: 2663801
Cosplay Costumes for Sale - FineCosplay