ANAMUR'da HAVA   TARSM GENEL MDRLNE
14.09.2011
TARSM GENEL MDRLNE STANBUL Muz reticileri olarak her yl mili ekonomiye yaklak 400 milyon tl kazandrmaktayz. Bu retimi blgemiz artlarna gre gelitirilmi, 70 cm aralkl demir zgaralar ile desteklenmi plastik rtleri tutan zel muz seralarnda gerekletirmekteyiz. Bu nedenle 36 aylk plastik rtler ypranmamakta ve 5-6 yl rahatlkla grevini yerine getirmektedir. Bu deerleri doal afetlere kar sigortalamak istiyoruz.
Bu amaçla imdiye kadar önce geleneksel sigorta yaptryorduk. Sonra Tarsim Devlet Destekli sigortalar balad. Tarsim’in teknik olarak yeterli gördüü seralar Tarsim’e, yetersiz gördüü seralar da geleneksel sigorta yapan irketlere sigortalatyorduk. Ancak bu yl geleneksel sigortann kaldrlm olduunu örendik. Ortada kaldk. Mevcut 35.000 dekar bulan muz seralarn sigortalatma ansmz kalmad. Tarsim 25. Ay plastik örtü garanti süresi geçiyor diye seralarmz sigortalamyor. Biz de sürekli olarak, gereksiz yere, ypranmadan plastik örtü deitirmek istemiyoruz. Gerekirse plastik örtü muafiyetlerini yllara göre yüksek tutarak da olsa mutlaka bir çözüm getirilmesi gerekmektedir.
Bu sorunumuza Tarsim olarak bir çözüm bulunmasn ve maduriyetimizin giderilmesini arz ederim.
 
Bünyamin KOZAK
Ziraat Yüksek Mühendisi
 
0532 4862853

 

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzman - Danman- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyar: Yaynlanan haber ve yazlarn (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm haklar Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yaznn veya haberin tamam özel izin alnmadan kullanlamaz.
Ancak alntlanan yaz veya haberin bir bölümü, alntlanan habere aktif link verilerek kullanlabilir.

...

 


 

SERA SGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | letiim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyareti:36 Bugn Gelen: 102 Toplam Ziyareti: 2663836
Cosplay Costumes for Sale - FineCosplay