ANAMUR'da HAVA Muz ithalatında fiyata bağlı Gümrük vergisi yerine miktara bağlı fon getirilsin
17.09.2009
16 Eylül 2009 günü Anamur, Gazipaşa ve Alanya'dan Muz Üreticileri Birliği ve Muz Üreticileri Derneği birlikte muz itahalatı ile ilgili olarak Ankara'da görüşme ve başvurular yapıyor. Bu görüşmeleri ve aşağıdaki metni sizinle paylaşıyoruz
Muz ithalatında dönen alicengiz oyunları! Sevilay Yükselir - SABAH
16.09.2009
Muz ithalatında dönen alicengiz oyunları! Dole... Dünyanın en büyük muz ithalatçısı... Önceki yıla kadar muz ithalatının yüzde 55'ini gerçekleştiren çokuluslu dev firma 15 Ekim itibariyle Türkiye'den elini ayağını çekiyor... Peki neden? Çünkü Türkiye'de muz ithalatında dönen ayak oyunlarına ayak uyduramıyor da ondan... Bakın anlatayım size kısaca dönen bu ayak oyunlarının neler olduğunu...
FAYDALI KIRMIZI ÖRÜMCEKLER
03.09.2009
FAYDALI KIRMIZI ÖRÜMCEKLER Alanya ve Gazipaşa’dan sonra Anamur’da da kırmızı örümcek faydalıları tesbit edildi. Zir.Yük.Müh. Bünyamin Kozak tarafında bundan 5 yıl önce tesbit edilen kırmızı örümcek faydalıları, Alanya ve Gazipaşa ilçelerinden sonra Anamur’da da tesbit edildi.
Muzda Eylül ayında yapılacak işler
03.09.2009
Doğumun genel olarak tamamlandığı eylül ayında sıcaklık, havalandırma, sulama ve gübreleme çok önemlidir. Sulama ve buna bağlı olarak damlama ile gübreleme haftada 2 sefer uygulanmalı, önerdiğimiz sulama saatine göre sulama yapılmalıdır. Gübreleme; Düzenli olarak azot destekli, potasyum ağırlıklı gübreler ile haftada 2 sefer gübreleme sürdürülmelidir.
Muz Hırsızı Yakalandı - anamurhaberci.com
03.09.2009
Muz Köstebeği Yakalandı Ömer ATİK- Mersin’in Anamur İlçesinde birçok seradan muz çalındığından rahatsız olan vatandaşlar, muz hırsızının yakalanmasıyla rahatladı. İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerinin başarılı operasyon neticesinde, muz hırsızını kıskıvrak yakaladılar.
Ekonomist Dergisi haberi: Çikita-Bonanza Yarışı Kızıştı
13.08.2009
Özge YAVUZ Ekonomist dergisinin Ağustos sayısında "Çikita-Bonanza yarışı kızıştı" başlıklı bir haber-yazı yayınlamış. İlgilenenler için...
Çikita muzcu söz vermişti! - Necati Doğru
12.08.2009
Çikita muzcu söz vermişti! Eski not defterlerimden birinin arasında bir gazete kupürü buldum. 30 ay önce kesmişim. Sanki; “maziyi yada (yad: hatırlama-anma demek) daldığım zaman.... Renkler belirir ta uzaklardan...” diyen o içli şarkı gibiydi. Necati Doğru'nun 26,07,2009 tarihli Vatan Gazetesindeki köşe yazısını mutlaka okuyunuz.
Anamur Belediyesi'nin düzenlediği 1. Muz Festivali, dün yapılan etkinlikler ve konserlerle sona erdi.
12.08.2009
Anamur Belediyesi'nin düzenlediği 1. Muz Festivali, dün yapılan etkinlikler ve konserlerle sona erdi. Festival boyunca yapılan gösterilerde emeği geçenler ile düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere şilt, madalya ve diğer ödülleri Belediye Başkanı Mehmet Türe tarafından verildi. Gecede ilk olarak Nostalji Kraliçesi olarak anılan Muazzez Ersoy sahne aldı. Ünlü sanatçı birbirinden güzel şarkılarına vatandaşlar da eşlik etti.
MUZ-DER GROWTECH FUARINDAYDI...
12.08.2009
MUZ-DER GROWTECH FUARINDAYDI... Muz-Der Antalya da bu yıl 8. si yapılan Growtech Tarım Fuarındaydı. Anamur Muz Üreticileri Derneği başkanı Niyazi Sinanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Durmuş Deniz, Mehmet Ceren, Haydar Kılıç ve Bünyamin Kozak Muz-Der adına Antalya da yapılan tarım fuarına katıldılar.
2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:32 Bugün Gelen: 1303 Toplam Ziyaretçi: 2525101
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。