ANAMUR'da HAVA Türk kızı muzdan devrim çıkardı!
15.06.2013
Google Bilim Fuarı finalistleri arasına Türkiye'den sadece o girdi.... 13-18 yaş arası gençlerin bilim merakını somut çalışmalara çevirmek isteyenleri teşvik etmek isteyen Google, bu yıl 120’yi aşkın ülkeden binlerce başvuru aldı. 90 finalist arasına Türkiye’den tek girebilen isim, muz kabuklarından biyoplastik üretimi projesiyle 16 yaşındaki Elif Bilgin oldu
Hamdi Mert Hasad Dergisine yazdı. Organik Muz Yetiştiriciliği
11.06.2013
Diyanet İşleri Emekli Başkan Yardımcısı ve Ahmet Yesevi Üniversitesi mütevelli heyeti üyesi aynı zamanda muz üreticisi Hamdi Mert in yazısı yayınlandı.
Atıcı, Mersin'de Muz İhtisas Gümrüğü kurulması için kanun teklifi verdi.
30.05.2013
CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Türkiye'ye ithal edilen muzun daha uygun şartlarda ve kalitede denetlenmesi için Mersin'de Muz İhtisas Gümrüğü kurulması için TBMM Başkanlığı'na kanun teklifi verdi.
Alanya Muzu iyi tanıtılmadı
13.05.2013
‘Alanya Muzu iyi tanıtılmadı’ ALANYA MUZU’NA ANAMUR SAHİP ÇIKTI Geçmişte iyi planlama yapılmadığı için şu anda Alanya’da kış turizminin olmadığını da söyleyen Sipahioğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Aslında kış turizminin geliştirilmesi ile ilgili çok ciddi projeler var, yapılabilir. Örneğin Sak Irmağı üzerinde rafting turizmi uygulanabilir. Son derece basit! Diğer taraftan Alanya’nın tanıtımı ile ilgili söylemek istediklerim var. Konu belki size cazip gelmeyebilir ama bahsetmek istiyorum. Alanya Muzu’nu yeterince tanıtamıyoruz. Daha önce Alanya’nın portakalı meşhurdu, Antalya’da portakal üzerinden film festivali yapmaya başladı ki o organizasyon aslında Alanya’nındır. Antalya’da portakal yetişmez, Alanya, Kumluca ve Finike’de yetişir. Buna rağmen Antalya portakal adlı film festivalini sahiplenmiştir. Portakalımızı kaybettik, hiç olmazsa muzumuzu kaybetmeyelim.
Muz alırken neye dikkat etmeli
30.03.2013
Muz alırken neye dikkat etmeli Özellikle çocukların severek yediği muzun değeri paha biçilemezdir.
Temmuz ayı araya dikim
04.03.2013
Bahçe ıslahı ve yenilemesi için Temmuz ayında araya dikilmiştir
Dünya Muz Zirvesi
28.11.2012
Muz ureticilerini ilgilendiren en onemli meselelerin yerel ve yabanci konusmacilar tarafindan ele alindigi Dunya Muz Zirvesi III 2013'un acilisi Guayaquil'de Ekvator Tarim Bakani Javier Ponce tarafindan yapildi.
Muz Savaşları Sona Erdi
09.11.2012
Muz Savaşları Sona Erdi AB ile 11 Latin Amerika ülkesi arasında 15 yıldır süren muz savaşları resmen sona erdi.
TOROS TARIM MUZ BAHÇE GÜNLERİ DEVAM EDİYOR
07.09.2012
TOROS TARIM MUZ BAHÇE GÜNLERİ DEVAM EDİYOR Geçen yıl doku kültürü muz fidanı üretimine başlayan Toros Tarım A.Ş. teslim ettiği sertifikalı muz fidanlarının doğumlarının tamamlanmasıyla bahçe günlerine başladı.
Yarışma programı muz fiyatını yükseltti
07.09.2012
Yarışma programı muz fiyatını yükseltti 06 Eylül 2012 Perşembe 17:01 Son Güncelleme: 09:25 MUZBİR Başkanı Güzel: "Özel bir televizyon kanalında muz kabuğu ile yapılan yarışmanın ardından Anamur muzunun fiyatı 40 kuruş arttı"
2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:25 Bugün Gelen: 1256 Toplam Ziyaretçi: 2525054
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。