ANAMUR'da HAVA Sadece kaçak muz ve çay bile milyonlarca dolar bırakıyor
04.01.2012
Can Ataklı - catakli@gazetevatan.com --------------------------------------------------Anladık ki Güneydoğu’da yapılan kaçakçılık devlet politikası haline gelmiş. Cümle iktidar yanlıları şimdi kaçakçılıkta “hamal” olarak kullanılan insanların hazin öykülerini dillendiriyor. Kaçakçılıktan milyar dolar kazanan başta terör örgütü PKK olmak üzere, bölgedeki devlet birimlerinin “göz yuman” yetkililerinden ve kaçakçılığın Türkiye içindeki uzantısı çetelerden söz eden yok.
Bu Toprağın Sesi Muz Proğramı ilgiyle izlendi.
19.12.2011
Bu Toprağın Sesi Muz Proğramı ilgiyle izlendi. 19 Aralık 2011 Pazartesi günü saat 08.30 - 9.45 arasında TRT Anadolu Televizyonunda canlı olarak yayınlanan Anamur ilçesi Ören Beldesi Kılıç Tarım tesislerinde yapılan muz yetiştiriciliği ve sorunları konulu proğam başarıyla sonuçlandı.
TRT Anadolu TV Anamur'dan canlı yayın yapacak.
17.12.2011
TRT Anadolu TV Anamur'dan canlı yayın yapacak. 19 Aralık 2011 pazartesi günü muz konusunda, 20 Aralık Salı günü Çilek konusunda yapılacak olan canlı yayın sabah saat 8.30-9.45 arasında gerçekleşecek. TRT Bu Toprağın Sesi ekibi tarafından canlı yayınlanacak olan muz proğramı Ören Beldesinde Haydar Kılıç muz serasında, Çilek konulu proğram da İskele meydanında gerçekleşecek. Konuşmacıların yanısıra muz ve çilek üreticilerinin de görüşlerini dile getirebileceği proğrama bütün Anamur lular, çilek ve muz üreticileri sabah saat 8.den itibaren katılabilir ve TRT Anadolu dan izleyebilirler.
İskenderunda Kaçak Muz Yakalandı
25.10.2011
İskenderunda Kaçak Muz Yakalandı İskenderun Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerince, Belen kırsalında bir soğuk hava deposunda 567 kapta toplam 10.285 kg muza el konulmuştur
Dörtyol'da muz üretimi sevindirdi
21.10.2011
Narenciye üretimi ile tanınan Hatay'ın Dörtyol ilçesinde bir girişimci, yıllarca yetiştiriciliğini yaptığı narenciyeden emeğinin karşılığını alamayınca, 300 bin TL'lik yatırımla muz serası kurdu.Yaklaşık 10 dekarlık narenciye bahçesinin 6 dekarını sökerek muz serası kuran üretici Ahmet Resul Alkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, adeta ata mesleği olan narenciye yetiştiriciliğinden, ürünün para etmemesi, pazar sıkıntısı gibi nedenlerle emeğinin karşılığını alamadığını söyledi.
Kaçak Muz Türkiye'de satıldı, yerine Taş götürülürken yakalandı
18.10.2011
Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarında bulunan Habur Sınır Kapısı üzerinden Kuzey Irak'a muz ihraç etmek isteyen bir araçta 23 bin 160 kilogram taş bulundu.
Anamur üreticilerini bekleyen tehlike
15.10.2011
Anamur üreticilerini bekleyen tehlike Antalya merkezi ve ilçelerinde meydana gelen sel ve dolu felaketi sonrası ortaya çıkan manzarayı televizyon ekranlarından görmüşsünüzdür. Benzer manzaralara geçtiğimiz yıllarda yakın çevremiz Anamur Bozyazı ve Aydıncık’da da rastladık. Anamur’da 2001 yılında meydana gelen sel felaketi, 2009 yılında meydana gelen dolu afetinin meydana getirdiği maddi kayıplar telafi edilmiş, yaralar sarılmış değil. Daha sonra meydana gelen sel, dolu ve hortum gibi doğal afetler Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar ve Ermenek yöresinde büyük maddi kayıplara neden oldu. Afet sonrasında görevli kamu kuruluşları tarafından yapılan hasar tespitlerinden de bildiğimiz kadarı ile bir sonuç çıkmadı.
Muz seven bayanlara müjde!
11.10.2011
Hem çok besleyici, hem de çok leziz bir meyve olan muz doğru ve kararında tüketildiği zaman hızlı kilo vermenizi sağlıyor. Üstelik kalıcı olarak… Bu diyet öncelikle Japonya'da başladı. Bir eczacı olan Hitoshi Watanabe'nin tavsiyeleriyle oluşturulan diyet listesinin odağında kahvaltı bulunuyor.
Bünyamin Kozak’tan Muz Konferansı…
09.10.2011
Gazipaşa Tarım İlçe Müdürlüğü, Zeytinada Köyü tarım danışmanı Zir.Müh. Çağdaş Şahiner, Zeytinada Köyü muhtarlığı organizasyonu ve Gazipaşa Bilim Tarım destekleriyle Gazipaşa Zeytinada Köyünde Bünyamin Kozak tarafından “Muz Yetiştiriciliği” konulu konferans verildi.
KONFERANSA DAVET
05.10.2011
KONFERANSA DAVET ACTAGRO FİRMASI TARAFINDAN MUZDA GÜBRELEME KONUSUNDA DÜZENLENECEK OLAN KONFERANSA BÜTÜN MUZ ÜRETİCİLERİ DAVETLİDİR Sunan : Dave Davis Yer : Kerim Taş Muz Sarartma Tesisi – Alataş Köyü Tarih : 12 Ekim 2011 Saat: 16.00
2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:24 Bugün Gelen: 1275 Toplam Ziyaretçi: 2525073
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。