fbpx
Genel

Muz-Der Başkanı Eczacı Niyazi Sinanoğlu başkanımız vefat etti.

Mehmet ŞAHİNCİLEROĞLU – Tedavi gördüğü Ankara İbni Sina Hastanesi’nde Çarşamba günü (5 Şubat 2014) hayata gözlerini yuman Muz-Der Başkanı Eczacı Niyazi Sinanoğlu’nun vefatı ailesi, sevenleri başta olmak üzere Anamur halkını yasa boğdu.
Ankara İbni Sina Hastanesi’nde Çarşamba günü akşam saatlerinde vefat eden Sinanoğlu’nun cenazesi önceki gün Ankara’dan Anamur’un Esentepe Mahallesi’ndeki evine getirildi. Bu gün (07 Şubat 2014) öğlen saatlerinde Niyazi Sinanoğlu’nun naaşı evinden alınarak Merkez Camii’ne getirildi. Niyazi Sinanoğlu’nun cenaze namazını Merkez Camii İmamı Mehmet Gümüş kıldırdı. Cuma namazını müteakip büyük bir kalabalık cenaze namazına katıldı.
Niyazi Sinanoğlu’nun cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Anamur Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın cenaze taşıma aracı ile Ören Beldesi Nasreddin Köyü’ndeki aile kabristanına getirildi. Cenaze burada yapılan dini merasim ile sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.
Eczacı Niyazi Sinanoğlu’nun cenazesine kabristanda da katılım oldukça yüksekti. Anamur Devlet Hastanesi’nin eczacılığını yapan Eczacı Niyazi Sinanoğlu’nun eşi Hülya Sinanoğlu ve oğlu Sinan Sinanoğlu, ayakta durmakta güçlük çekti.
Her kesim tarafından sevilen ve özellikle Ankara’da muz için yaptığı hizmetlerin yanı sıra, ithal muza uygulanan gümrük kotasında büyük emeği olan Sinanoğlu, muz üreticilerinin büyük sevgisini kazanarak onların gönlüne taht kurmuştu. Sinanoğlu’nun cenazesine Mut Sinanlı-Karadöne Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Alanya’dan akrabalarının da katılması dikkat çekti.
2004 yılından bu yana Muz Üreticileri Derneği Başkanlığı’nı yürüten Niyazi Sinanoğlu yaklaşık bir aydır Ankara’da tedavi görüyordu. Daha önce by pass ameliyatı olan Sinanoğlu, son olarak böbrek ve solunum yetmezliği tedavisi görüyordu. Sürekli bilgi alış verişi yaptığımız amcasının oğlu kuzeni Halkın Sesi Partisi (Has Parti) Kurucu Üyelerinden ve aynı zamanda 2011 seçimlerinde Mersin 1.sıra Milletvekili Adayı olan Mustafa Namık Sinanoğlu, her telefonla görüşmemizde Eczacı Niyazi Sinanoğlu’nun durumunun gayet iyi olduğunu belirtiyordu.
1948 yılında Anamur’da doğan Niyazi Sinanoğlu, ilkokula Ankara Koleji’nde başladı. 1960 İhtilali sebebiyle Ankara Koleji’nden ayrılarak Anamur Ortaokulu’nda öğretime devam etti. Sinanoğlu, liseyi ise Kabataş Lisesi’nde okudu. Üniversiteyi iyi bir derece ile Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde okuyan Niyazi Sinanoğlu, Hülya Sinanoğlu ile evli olup Sinan Sinanoğlu adında bir de oğlu vardı.
Eczacı Niyazi Sinanoğlu’nun cenazesine, 2011 Has Parti Mersin 1.sıra Milletvekili Adayı Mustafa Namık Sinanoğlu, Türkiye Genç İş Adamları Derneği Başkanı Ali Yücelen, 2011 Ak Parti Mersin Milletvekili Adayı M.Naci Durmaz, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, CHP Anamur Belediye Başkan Adayı M.Suphi Alp, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Yıldırım,Ak Parti Anamur Belediye Başkan Adayı Atilla Olçum, CHP Anamur İlçe Başkanı Ayhan Güven, MHP Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut, Mut Sinanlı-Karadöne Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Muz Bir Başkanı Mehmet Güzel, Anamur Ziraat Mühendisleri Temsilcisi Mustafa Güngör, Anamur Ziraat Odası Başkanı Veli Temel, Anamur Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Fuat Uğur, Anamur Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Ayhan, Demokrat Parti İlçe Başkanı Murat Özdemir, Demokrat Parti Eski Mersin Milletvekili Asım Kaleli çeşitli siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve sevenleri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir