fbpx
Genel

Muz İthalatından kaynaklanan sıkıntıların çözümü önerileri

Sayın İlgililer,

Ben Muz konusu ile uzaktan veya yakından ilgisi olan birisi değilim. Haberlerde muz ithalatı ile ilgili sıkıntıyı duydum. Bu konuda bazı üreticilerin yakınmalarını öğrendim. Bunun üzerine bir çalışma yapılması gerektiğini düşündüm. Bu konudaki uzman bir arkadaşımdan rica ettim. Kendisinin- Arkadaşım, Fiilen zaman ayıramayacağını ve başkaca bir çalışma yapacak imkanı olmadığını bana iletmiştir- yapmış olduğu çalışma sonucunda bana verdiği notunu ve ilişiğinde verdiği dökümanları derleyerek bir rapor formatında ilgililere sunmak istedim. En son TZOB Genel Başkanı Sn.Şemsi BAYRAKTAR’ın açıklamalarını okudum.

Mutlaka kurulması gerektiğini düşündüğümden, “Türkiye Muz Üreticileri Birliği Derneği” nin kurulmasını sizlere ve konu ile ilgili tüm kişi ve kesimlere öneriyorum. Türkiye çapında tek muhatap alınabilecek olan bu birliğin kurulması halinde, sizlere gönderdiğim bu emanet bilgilerin, bu birliğin Yönetim Kurulu’na teslim edilmesini, iletilmesini, sizlerden önemle istirham ediyorum.

Bu bilgiler ve başkaca toplanacak olan bilgiler doğrultusunda, Türkiye çapındaki bu Derneğin ciddi bir faaliyet göstermesi halinde, bu sorunun ülkemizin ve Muz üreticilerimizin menfaatleri doğrultusunda çözülebileceğini düşünüyorum.

Anamur Ziraat Odası’nın yetkili Genel Sekreteri’nden bu e-mailin ve eklerinin bir çıktısını Odanın Gelen Evrakına kaydettirmesini ve bana mail ile numarasını ve tarihini bildirmesini rica ediyorum.

Anamur Belediyesi’nin e-mail adresine ulaşamadığımdan, lütfen iletilmesini ve iletildiğine ilişkin bana bir mail gönderilmesini rica ederim.
İnternetten ulaşabildiğim, bir yöresel basın temsilcisine de gönderiyorum.

Ulaşamadığım muz ile ilgili yörelerdeki konu ile ilgili tüm Birlik, Oda, Belediye ve Basın temsilcilerine de bu e-mailimin iletilmesini sizlerden istirham ediyorum.

Verdiğim zahmet için kusura bakmayınız.

Yararlı olması dileklerimle, saygı ile sunulur.

Av. Dr. H.Nezih ŞEKER

0 224 222 45 43-2213335

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir